Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Přípravka Bulldogs si doplnila sbírku medailí
Nejmladší týmy, které se zúčastnily Open Game 2018, nastoupily v kategorii přípravek. Základní skupiny byly dvě a v každé se utkalo osm družstev. Ani bod neztratili pouze Black Angels 2009, jejichž skóre ze sedmi zápasů bylo 44:2. Hned za nimi se umístily ve skupině Gorily Plzeň se šesti výhrami. Dobře si vedl i lotyšský výběr Rubene/KSS na čtvrté příčce tabulky.

Druhou skupinu zakončili na první pozici Bulldogs Brno. Ti tak překonali o dva body svého městského rivala Hattrick Red. Za brněnskými celky pak následovalo slovenské ATU Košice, jež například remizovalo s Vítkovicemi 2:2. Gólově nejvýraznějším výsledkem základní části bylo skóre 15:0. Na něj dosáhli právě lídři skupin Black Angels a Bulldogs (proti Hattricku Blue a České Lípě).

Do play-off pokračovaly všechny týmy, přičemž o soupeři rozhodovalo umístění z úvodní fáze turnaje. Do čtvrtfinále se tak probojovali vesměs favorité podle výsledků ve skupině. Přesto se první kolo stalo konečnou pro Rubene a Hornets Brno, kteří nestačili na papírově horší Troopers Moravany a Gullivers B.

Medailové bitvy čekaly na čtyři družstva. Po prohře v semifinále zbyl bronz pro Hattrick Red (3:4 s Vítkovicemi) a ATU Košice (2:8 s Bulldogs). Velké finále Vítkovice–Bulldogs nakonec ovládli brněnští hráči výsledkem 8:2. Kromě bronzu 2016 a stříbru 2017 tak přípravka Bulldogs získala i nejcennější kov.

 

Sparta uspěla v nejtěžším zápase
Mezi elévy poměřilo síly 37 účastníků. Se stoprocentní bilancí po základní části pokračovaly turnajem Hattrick Blue, Sparta Praha, Znojmo nebo Vítkovice. Nejvyrovnanější byla skupina C, kde Panthers Praha, Záhorská Bystrica i Hattrick Black nasbírali shodně devět bodů.

Z 36 střetnutí play-off se pouze jednou šlo do samostatných nájezdů. Stalo se tak v prvním vyřazovacím kole, kdy Tatran Střešovice RED podlehl Technology Mladá Boleslav 4:5. Ve čtvrtfinále naopak jednoznačně zvítězil Hattrick Blue nad Záhorskou Bystricou (12:0) a Sparta nad Prague Tigers (11:2). Právě tyto týmy se následně potkaly ve finále turnaje.

Poslední duel elévů přinesl vyrovnaný boj. Ještě tři minuty před koncem základní hrací doby platil remízový stav. Hned potom ale dal na 5:4 Šimon Diviš a dopomohl Spartě ke zlatým medailím. Žádný jiný zápas na Open Game nebyl pro Pražany tolik náročný. Hattricku nakonec zůstalo stříbro a bronz připadl Vítkovicím s Black Angels 2007.

 

Hranice opět padly ve finále
Turnaj v kategorii mladších žákyň přivítal devět družstev ve dvou skupinách. Výsledkových zaváháním se vyhnuly jak hráčky Olomouce, tak Hranic. To pro ně znamenalo prvenství v úvodní fázi Open Game. Třeba proti Aligators se však Olomouc hodně nadřela, aby vyhrála aspoň 2:1.

Čtvrtfinále nabídlo poměrně těsná utkání. Jednobrankovým rozdílem postoupily florbalistky Bulldogs (1:0 se Znojmem) a Black Angels (4:3 s Aligators). Tyto výběry ale herně narazily v semifinále, kde si finále zajistily Hranice a Olomouc.

Hranice stejně jako před rokem pomýšlely na celkové prvenství. Ani tentokrát jim to ale nevyšlo. Olomouc si udržela turnajovou neporazitelnost a gólem v posledních dvou minutách si vytvořila klíčový náskok., který přetavila v celkové vítězství na Open Game.

Autor: Tadeáš Mima

Tento článek si četlo již: 1416 čtenářů
autor: Michal Jilka

21. - 24.6.
28.6 - 1.7.
Copyright © 2024 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS