Zajímavý úvod turnaje připravila hala Hattricku. Do boje se vrhly Střešovice a Mladá Boleslav v kategorii BU11. Přestože v hledišti měli výraznou převahu Pražané, gólově dominoval soupeř. Skóre se často měnilo i ve druhém poločase a Technology vyhrálo vysoko 11:1. Hned čtyřikrát se prosadil Daniel Bruntz.

Napínavý souboj absolvovali mladší žáci Holešova a Otrokovic. Východomoravský souboj přinesl časté zvraty skóre a lepší výsledek pro Panthers. Ti smazali dvoubrankové manko a v závěru uhlídali tlak holešovských hráčů.  Radovali se tak z důležitého triumfu 6:5.

"Zvířecí derby" se odehrálo na vedlejší SH Start. Zde proti sobě nastoupila elévská družstva Gorily Plzeň a Gepardi Brno. A první minuty duelu byly skutečně divoké, když Západočeši stihli rychlý obrat z 0:1 na 2:1. Ani to ale Gorilám nestačilo a využily také další šance včetně trestného střílení. Velká produktivita Plzně proto vedla k úspěšnému vstupu do turnaje.

Raritní zápas mají za sebou Gullivers a Královské Vinohrady B17. Utkání skončilo 0:0, což je ve florbale naprostá vzácnost. Jedinou větší událostí se stalo vyloučení Jana Proška z SKV v sedmé minutě hry. Čisté konto udrželi i dorostenci Atlasu Blansko, kteří si výsledkově poradili s SKP Kometa Brno. Tři branky dal Vojtěch Fedra a uklidnil svůj tým do druhé půle. Konečný stav byl 6:0.

Skupinovou fázi otevřely mladší žákyně Ivanti Tigers a Znojma. Jihomoravský celek šel dvakrát do vedení, Tigers však nic nevzdaly. Chvilku před koncem první poloviny obrátily Pražanky na 3:2. Vývoj utkání přesto zůstával vyrovnaný a oba týmy se v náskoku opět vystřídaly. Body nakonec získalo Znojmo, jež zabránilo dalším gólům.

Také hala Automobilní přivítala dívčí florbal, konkrétně starší žákyně. V zápase mezi Zlínem Lions a Slavií Plzeň dlouho vyčnívala obranná činnost obou družstev. Góly začaly padat ve druhém dějství, kdy Adéla Šebestová s Adélou Hlaďovou pomohly lvicím k těsnému výsledku 2:1.

Ani duel kategorie GU15 Uherský Brod – Bulldogs nebyl žádná přestřelka. Mezi střelkyně se zapsaly pouze Tereza Pešková a Veronika Moravcová, což znamenalo remízu.

Tento článek si četlo již: 934 čtenářů
autor: Tadeáš Míma