Začátek finále přípravek vyšel týmu Bulldogs, kterým vedení nad Vítkovicemi vystřelil Petr Úlehla. Za Vítkovice brzy srovnal Jakub Illek, dva góly v rozmezí dvaceti vteřin však znamenaly náskok pro Bulldogs. Druhá půle přinesla šance na obou stranách, utkání bylo ale více opatrnější. Skóre se do druhé sirény měnilo pouze jednou, a to z hokejky znovu hattrickového Úlehly – 4:1. Nástup do třetí části vyšel opět oranžovým. Další tři branky v rozmezí minuty definitivně rozhodly o vítězi turnaje přípravek letošní Hummel Open Game

.

Posledním dnešním finále byl duel mladších žáků Zlín Lions a IBK Torvit. Doslova raketový začátek zaznamenali „lvi“. Po 32 vteřinách vedli 1:0 z hole Václava Smetany a následně si vypracovali několik dalších brankových příležitostí. Rychlý vstup do utkání probral hráče Torvitu, kteří se po chvíli rozkoukali a hru vyrovnali, ale žádný z jejich pokusů. Devadesát vteřin před poločasovým hvizdem se prezentoval parádní bombou do šibenice Tomasz Grycz a finále bylo srovnané. Na počátku druhé půle napálil břevno zlínský Smetana, o chvíli později ve 100% šanci selhal pro změnu Grycz. Patnáctá minuta nabídla snad nejpohlednější akci celého finále. Po přihrávce Lukáše Fukaly strhl vedení na stranu Torvitu. Filip Szemla. Zlín se okamžitě vrhl do útoku, což korunoval gólem Patrik Kresta a duel tak dospěl do samostatných nájezdů. První tři série rozuzlení nepřinesla, a tak přišla na řadu náhlá smrt. V ní vstřelil vítězný gól Jakub Vít a Zlín si tak dokráčel pro titul.

Tatran měl příznivě rozehrané finále starších žáků proti Liberci. Pomohly mu k tomu trefy Jiřího Procházky a Bohumila Piskáčka zkraje úvodního poločasu. K tomu se přidala branka v početní výhodě a první dějství vyhrály Střešovice 3:1. O to více mohly Liberec mrzet příležitosti, jež skončily vedle nebo na tyči. Severočeši se proto aktivně vrhli do druhé části, jenže radost jim opět utekla. Tentokrát při neuznaném gólu. Další sérii šancí už Tatran přečkal a Piskáček pojistil náskok. Výsledek 4:1 stvrdil turnajový triumf pražského klubu.

Další finále Open Game obstarali dorostenci Kaštan gangu a Mladé Boleslavi. Technologové ukázali úderný nástup a vybojovali si vedení 1:0 po půlminutě hry. Zápas však byl víceméně vyrovnaný a Kaštan gang se prosadil z rychlého úniku. Nečekaná rána pak přišla v závěru první půle, kdy dal branku boleslavský Zdeněk Vyhnánek. A podobně, jak skončila první část, začala i ta další. Nepozornosti Kaštan gangu pro něj vyústily ve ztrátu 1:4. Snaha o zvrat přišla pozdě a titul zamířil do středních Čech.

Tento článek si četlo již: 2829 čtenářů