Druhé kolo play-off spojilo cesty IBK Notorics a The Pisstols. Za začátku utkání měli více střel Notorics, ale hodně akcí mířilo nepřesně. Branku tak dal za Pisstols Jakub Kovařík. Chvilková převaha IBK se i přesto nakonec ukázala, když vyrovnal Michal Maňas. Ve druhé půli přibylo faulů a vyhrocených situací, díky kterým Notorics zamíchali průběžným stavem. Závěr však ovládli třemi góly Pisstols a postoupili dál.

FBC 11 Trnava měla svoji premiéru ve vyřazovací části proti Pološíleným veverkám. Slovenský tým byl papírovým favoritem, ale po osmi minutách prohrával 0:2. Za veverky se trefili René Mikel a Václav Lorenc. Hráči Trnavy se rozjeli až postupem času a na startu druhého dějství už vedli o jednu branku. Rozdíly zůstávaly i nadále velmi malé a vrcholem zápasu se staly samostatné nájezdy. V nich rozhodovala střela trnavského Borise Sztruhára ve čtvrté sérii.

K nájezdové disciplíně došlo také mezi Západočeskými bouchačkami a mužstvem MOPRA. O dvougólový náskok přišli florbalisté bouchaček a museli se hodně snažit, aby vybojovali remízu. Po ní následovala dovednostní disciplína, kterou však urvala ve svůj prospěch MOPRA. Nejdůležitější střílení proměnil Tomáš Vondruška.

Na pokračování play-off se těší Saigon, jenž vyřadil IBK Prešovský beton. Přestože byl Saigon několikrát ve vedení o jeden gól, soupeř vždy výsledek upravil. V dalším průběhu hry už ale Saigon komplikace nedovolil. Třemi brankami za jedinou minutu si udělal dostatečnou rezervu a zvítězil 9:6.

S poměrně dobrým náskokem prošel dál i Pozdní sběr. Ten ukončil turnaj Štítenským apoštolům od svatého Jana. Postupující tým uspěl hlavně díky tomu, že zaznamenal pět tref v řadě. Na takové skóre nezvládli Štítenští apoštolové odpovědět a padli 4:8.

Vydařený druhý poločas mají za sebou Hornets Brno. Ve vzájemném střetnutí s Veterans of Valmez odehráli úvodní půli nerozhodně 2:2, nicméně další minuty už proběhly v jejich režii. Brňané působili přesvědčivým dojmem na obou stranách hřiště, což je dovedlo k triumfu o sedm gólů.

Tento článek si četlo již: 595 čtenářů
autor: Tadeáš Míma