Velké ofenzivní představení si připravili florbalisté Amici Brno. V duelu proti IBK Vladimír si rychle zajistili náskok a mohli hrát ve větším klidu. Hned nato se ale začal prosazovat také Vladimír. Amici proto bylo rádo, že udrželo po první patnáctiminutovce remízu. Druhé dějství však mělo jasný vývoj ve prospěch Brna, které završilo desítku v síti IBK. Hattrick zkompletovali Pavel Zbořil a Jan Hotárek.

Velmi těsný výsledek nabídl zápas Veterans of Valmez – IBK Muchy. Kvůli nepřesnostem v zakončení se na první branku čekalo až do druhé půle. Skóre otevřel za Valmez Daniel Hás, na něhož navázal Martin Zmydlený. Muchy ukazovaly výraznou bojovnost a v posledních minutách usilovaly o vyrovnání. Nakonec ale utrpěly porážku 1:2.

Efektivita střel dělala problémy FBC Vikings. Jejich soupeř IBK Notorics trpělivě čekal na své šance, s nimiž si často poradil gólově. Vikingové se začali trefovat do sítě až v poslední minutě, kdy dali dvě branky. Celkově tak Notorics získali druhé vítězství na turnaji v podobě 6:2.

Výsledek museli otáčet hráči BushBandu, kteří narazili na Západočeský bouchačky. Jako první inkasoval BushBand, jenže na tuto situaci odpověděl dvěma góly Martin Žilinský. Průběh hry byl ale hodně proměnlivý a ve druhé části opět vedli Západočeši. O finálním skóre přesto rozhodl až závěr utkání a dvě trefy v podání BushBandu.

Dobrý výkon ukázal celek IBK Aces, který nastoupil proti Hattricku. Brňané měli dlouho méně ze hry a Aces postupně zvyšovali náskok. Po prvním dějství to bylo už 4:0. Hattrick tak podruhé ve skupině prohrál, i když se ještě na chvíli dostal na kontaktní rozdíl.

Orel Boskovice absolvoval vyrovnanou přestřelku. Vedení boskovických hráčů nad Apollem nebylo během zápasu vyšší než dvě branky, což se jim nakonec vymstilo. Apollo začalo mocně dotahovat ztrátu a po gólech Viléma Bodláka a Adama Čížka došlo k nerozhodnému výsledku 4:4.

Tento článek si četlo již: 682 čtenářů
autor: Tadeáš Míma