Open Game zahájily amatérské týmy Ham&Axe a Skurut Hai Brno. První větší šanci si vypracovali hráči Ham&Axe, jenže gól padl na opačné straně. Premiérovou trefu turnaje si připsal Adam Diviš. Hráči v oranžových dresech i přesto do konce poločasu zabrali a vrátili remízové skóre. Na začátku druhé části to naopak vypadalo lépe pro Skurut Hai, které šlo do vedení 5:2. Soupeř však znovu udělal ze zápasu drama a v poslední minutě sahal po vyrovnání. To mu ale uteklo kvůli porážce 5:6.

Zápas Pacienti Luka nad Jihlavou – FBK Pobřeží Kocoviny dlouho rozhodovala jediná branka. Poté, co Kocovina neproměnila trestné střílení, skóroval v úvodní půli Michal Švengr z družstva soupeře. Další průběh duelu však přinesl zlepšení FBK. Pacienti přišli o vedení a došlo k dělbě bodů.

Vyrovnané utkání čekalo na Bejvávalo a Tornados Hradec Králové. Zkraje druhého dějství vedli Východočeši 3:1, florbalisté Bejvávalo však ukázali senzační obrat a vyhráli 6:4. Třemi kanadskými body přispěl k úspěchu Jakub Fedra (2+1).

Sebevědomě za prvním vítězstvím vykročili Los Bambulos. Ti na úvod skupiny nastoupili proti FBC Čůčo a trefili se hned třikrát za poločas. U všech těchto gólů asistoval Vladimír Kusch. K hattricku asistencí se přidal ve druhé fázi také Adam Kysela a pomohl Los Bambulos k výsledku 6:0.

Salesko vstoupilo do turnaje proti BushBandu, který se po jedné z akcí dožadoval gólu. Rozhodčí nicméně tuto situaci neuznali. BushBand to ale nemuselo mrzet, protože si postupně vytvořil náskok o tři branky. Během dalších minut ovšem přišla změna a Salesko snížilo na kontaktní rozdíl. Výsledek přesto už zůstal na straně BushBandu, jenž před koncem upevnil svoji výhru.

Bez inkasované branky uspěli Hornets Brno nad Veterans of Valmez (4:0). Dvakrát se prosadil Martin Janiczek a podpořil relativně klidný vstup týmu do základní skupiny.

Tento článek si četlo již: 578 čtenářů
autor: Tadeáš Míma