Další utkání čekalo na Chodov C a IBK Notorics. Hráči Chodova se na začátku sedmé minuty ujali vedení po trefě Jana Aubrechta, konec první poloviny a začátek té druhé vyšel druhému týmu, který zásluhou Maňase a Fencla otočil průběh. Ve dvacáté minutě už bylo zase srovnáno, podruhé se prosadil Aubrecht. Šance se pak střídaly na obou stranách a k velkému překvapení svých spoluhráčů se střelcem stal Petr Augustin a Notorics tak vedli. A i přesto, že Radek Šenkypl zařídil vyrovnání, minutu a půl před koncem se podařilo Notorics rozhodnout a zvítězit 4:3.

Skupinová fáze žen nabídla souboj dosud suverénních týmů Židenic a Šitbořic. O první branku v síti Šitbořic na turnaji se postarala Michaela Lupačová a Židenice si tak došly pro poločasové vedení 1:0. Půl minuty před poločasem byl za protesty proti rozhodčím vyloučen trenér Aligators. Druhá část nabídla šance na obou stranách, ale ujala se pouze dalekonosná střela Evy Nečasová a v závěru zápasu také dorážka Michaely Hřebíčové, a tak Židenice natáhly vítěznou sérii na letošním Open Game.

Hned po nich byl k vidění na VUT duel mezi Brněnskými Bohyněmi a Lassies’s snout. Hráčky v zeleném šly na konci šesté minuty do vedení po zásahu Kláry Javorčekové. Bohyně se dočkaly vyrovnání zkraje druhé části, po přihrávce Šárky Kusákové se prosadila Petra Prouzová, a následně také obratu. Po nahrávce Andrey Demerové otočila stav Eva Jančárová, na 3:1 zvyšovala Nataly Krejčí Asfourová. Jako by dvoubrankový náskok Bohyním stačil a zatáhly se na svoji půlku. Pasivitu potrestala podruhé Klára Javorčeková, 3:2 a tímto výsledkem také zápas skončil.

Zápas soutěže amatérů mezi Moravany a Orlem Boskovice nabídl kromě brankáře v otočené brance také vítězství Boskovic 6:2. Obhájce v této kategorii, tým Hattrick, vstoupil do utkání s Východniarskymi Puškami aktivně a po 27 vteřinách se ujal vedení. Slovenskému soupeři stačilo k otočení zápasu něco přes minutu. O srovnání se postaral Karol Kováč, a vedoucí gól pak Oliver Glitta, kterého posléze doplnil Michal Marton – 1:3. Vyrovnání přišlo v přesilovkách. Podruhé v zápase se prosadil Petr Čermák a v čase 18:18 také Adam Kopřiva. Pušky ale nenechaly nic náhodě a třemi rychlými trefami si vytvořily rozhodující náskok.

Na řadu přišli muži, BSP Liberta a MAH Košér. Liberta od začátku soupeře zatlačila, z čehož vytěžila úvodní gól v polovině čtvrté minuty. A i přesto, že se z první větší šance prosadil i Košér, hráči ve zlatých dresech kontrovali hru a dokráčeli pro poločasové vedení 7:1, které v druhé části ještě rozšířili o dalších šest branek.

Sportpoint viděl duel FBC Jatka Matějka s mladíky z Peaches IBK. Úvodní gól obstaral Michal Machálek z Matějky. Na vyrovnání se následně čekalo do konce minuty dvanácté, kdy se prosadil Zdeněk Frank po přihrávce Patrika Rozkovce. Rychlá odpověď ze strany Jatky Matějky ale na sebe nenechala dlouho čekat a poločasový výsledek tak byl 2:1. Druhá část gól nenabídla, a tak si Jatka Matějka připsali druhou výhru na turnaji.

Tento článek si četlo již: 1115 čtenářů
autor: Michal Jilka