Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
10.10.2017 19:17:08

12. ročník florbalového Hummel Open Game se bude konat pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a také primátora města Brna Ing. Petra Vokřála.

JUDr. Bohumil Šimek Ing. Petr Vokřál

 

Záštitu nad fair play 12. ročníku turnaje převzal první náměstek primátora města Brna Mgr. Petr Hladík.

 

autor: Dan Koubek
10.10.2017 19:18:11

BRNO V KOSTCE - www.gotobrno.cz

Brno je centrem jižní Moravy a krajské město Jihomoravského kraje. Město si zamilujete díky jeho  kosmopolitní atmosféře a lidem se specifickým humorem. Nadchne vás svojí nabídkou tradičního jídla, lahodného piva a vína. Nabízí nejpestřejší mozaiku zážitků, je městem plným krás a mnoha možností. Pojďte objevit jeho kouzlo!
Metropole Jihomoravského kraje, který má téměř 1,1 milionu obyvatel.

Dominanty města tvoří hrad a pevnost Špilberk a katedrála sv. Petra a Pavla na Petrově.

- Město Brno je druhým největším městem České republiky a žije v něm téměř 400 000 obyvatel. Dalších 150 000 lidí do Brna přijíždí za prací, studiem, poznáním či zábavou.

- Má strategickou geografickou polohu ve střední Evropě a výbornou dopravní dostupnost mimo jiné také díky mezinárodnímu letišti.

- Brno je dopravním uzlem na spojnici 4 hlavních měst – Prahy, Bratislavy, Vídně a Budapešti.

- Brno je centrem české justice.

- Brno je tradičním centrem průmyslu a obchodu. Ve městě trvale působí jak tuzemské, tak zahraniční společnosti.

- Díky ideální poloze ve středu Evropy a široké škále ubytovacích zařízení je Brno vyhledávanou destinací jak pro veletržní a kongresovou turistiku, tak i pro firemní akce.

- Město Brno se pyšní areálem brněnského výstaviště, kde se koná celoročně řada tuzemských i zahraničních výstav a aktivit.

- Brno je dynamicky se rozvíjejícím centrem průmyslu, obchodu, vědy, informačních technologií, výzkumu a inovací s podnikatelskými inkubátory a centry excelentní vědy.

- Brno je univerzitní město s více jak 86 000 studenty na 14 vysokých školách, obsahujících 34 fakult a se 3 univerzitními kampusy.

- Brno je významným kulturním a společenským centrem s řadou unikátních městských akcí, které pomáhají zatraktivnění destinace i v mezinárodním měřítku.

- Brno je sídlem dvou významných kulturních státních institucí – druhé nejstarší muzejní instituce v ČR Moravského zemského muzea a Moravské galerie.

- Brno je městem Leoše Janáčka a Gregora Johanna Mendela.

- V Brně stojí jedna ze tří nejznámějších funkcionalistických rezidenčních vil na světě – Villa Tugendhat (od r. 2001 zapsaná na seznam památek UNESCO).

- Ve vzdálenosti 100 km od Brna je situováno 6 památek UNESCO.

- Brno nabízí bohatou nabídku sportovních a volnočasových aktivit.

- Brno se pyšní moderní hvězdárnou. Jedná se o jednu z nejlépe vybavených hvězdáren na světě.

- Brno nabízí celoročně možnost navštívit rozsáhlou a unikátní síť historického podzemí – Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep a Kostnici pod děkanským kostelem sv. Jakuba.

- Brno má originální hodinový stroj, který nejen měří čas, ale také každý den v 11 hodin dopoledne vydá jednomu šťastlivci brněnskou skleněnou kuličku.

A pokud budete v Brně i v noci, nezapomeňte použít noční rozjezdy městské hromadné dopravy – protože moravská metropole zejména o víkendech nikdy nespí!

autor: Dan Koubek
10.10.2017 19:19:33

JAK SE DOPRAVIT DO BRNA

Letecky

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany  je veřejné mezinárodní letiště. Nachází se 7,5 km jihovýchodně od centra Brna.
Letištní terminál leží přibližně 2 km od dálnice D1, poblíž exitu 201 Brno-Slatina. Před halou se nachází placené parkoviště (do 10 min bezplatné), vhodné i pro dlouhodobé stání. Na letiště zajíždí také expresní městská autobusová linka 76 ze stanoviště u hotelu Grand s jízdní dobou přibližně 20 min. Před terminálem je stanoviště taxislužby.

Na letišti Brno své lety provozuje několik nízkonákladových společností – Ryanair, Wizz Air, UT air. Ryanair denně spojuje Brno s Londýnem (letiště Stansted) . Wizz Air konkuruje na trase do Londýna a létá na letiště Luton, které je od centra zhruba stejně daleko jako Stansted. Kromě toho létá ještě do Eindhovenu, kde je možné navázat na širokou škálu nízkonákladových letů do zbytku západní Evropy. UT air nabízí přímé spojení s Moskvou na letiště Vnukovo. Tím ale nabídka z Brna zdaleka nekončí. Odlétá odsud velké množství charterových letů do populárních dovolenkových destinací, například do Turecka (Antalya), Řecka (Korfu, Heraklion, Kavala, Kos, Lesbos, Rhodos, Zakynthos, Thessaloniki), Španělska (Almeria), Bulharska (Burgas) či Tuniska (Djerba).
Informace o letech naleznete zde. Letenky online koupíte zde.

Kontakty:
LETIŠTĚ BRNO a.s.
Tuřany 904/1
627 00 Brno
Tel.: +420 545 521 309-10
www.airport-brno.cz


Autem

Díky síti dálnic v České republice se do Brna snadno dopravíte  z ostatních velkých měst  jako je Praha, Olomouc, Ostrava.

Praha-Brno, 208 km, 2 hod 07 min  (naplánujte si trasu)

Olomouc-Brno, 77 km, 52min

Ostrava-Brno, 170 km, 1 hod 40 min

Pro cestování po dálnicích v České republice budete potřebovat dálniční známku. Úseky, kde musí být dálniční kupón vylepen, jsou označeny dopravní značkou "dálnice" nebo "silnice pro motorová vozidla". Nezpoplatněné úseky jsou na silnicích a dálnicích a při vjezdu na ně označeny dodatkovou tabulkou "bez poplatku", která obsahuje přeškrtnutý symbol dálničního kupónu. Tato dodatková tabulka je umístěna vždy společně s dopravní značkou "dálnice" nebo "silnice pro motorová vozidla".
Dálniční kupóny je možno zakoupit ve všech provozovnách České pošty, na čerpacích stanicích, na hraničních přechodech a na jiných místech poskytujících služby pro motoristy.

Parkování v centru města Brna je možné pouze na vyhrazených místech, většinou placených. Na okraji města jsou k dispozici velká záchytná parkoviště. K dispozici je rovněž několik velkokapacitních podzemních i nadzemních garáží.


Autobusem

Velké množství mezinárodních linek zajišťuje výborné autobusové spojení Brna s celou Evropou. Brno je také výchozím i cílovým bodem mnoha vnitrostátních autobusových linek.

Ústřední autobusové nádraží Zvonařka provozuje společnost Tourbus a zajišťuje mezinárodní i vnitrostátní dopravu.
Další významné autobusové stanoviště je Autobusové nádraží Brno u hotelu Grand na Benešově ulici. Využívají ho dálkové vnitrostátní spoje společnosti Student Agency a množství mezinárodních spojů (linky Student Agency s. r. o., Tourbus a. s. a systému Eurolines ).
V rámci  Jihomoravského kraje se můžete efektivně přepravovat díky Integrovanému dopravnímu systému Jihomoravského kraje.

Informace o jízdních řádech vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek naleznete zde.


Kontakty:

Ústřední autobusové nádraží Brno - Zvonařka

Zvonařka

http://www.tourbus.cz/ustredni-autobusove-nadrazi-zvonarka/t1037

email: uan_brno@iol.cz

Student Agency

STUDENT AGENCY - centrála
Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 86/17
602 00 Brno
info@studentagency.cz
www.studentagency.cz
+420 542 42 42 42

Nonstop zákaznická linka 800 100 300 24hod denně,
informační servis, asistence a pomoc v českém i anglickém jazyce.
Nonstop infolinka autobusové dopravy +420 841 101 101
Nástupní a další kontaktní a prodejní místa zde.


Vlakem

Brno je také významným železničním uzlem. Hlavní vlakové nádraží je situováno přímo v centru města, železniční dopravu zajišťuje společnost České dráhy a. s. Pohodlné cestování vlakem po České republice i do zahraničí zajišťují vlaky nadstandartní kvality (kategorie SC, EC, IC) i standartní kvality (kategorie Sp, Os, R, Ex).
Aktuální informace o vlakových spojích najdete zde. Informace o osobní dopravě po ČR získáte zdarma také na tel. čísle: +420 840 112 113.
Jízdenky na hlavní vlakové spoje si můžete zakoupit také on-line.

Kontakty:
Informační centrum Českých drah
Nádražní 1
659 30 Brno
Tel.: +420 840 112 113
e-mail: info@cd.cz
www.cd.cz

autor: Dan Koubek

21. - 24.6.
28.6 - 1.7.
Copyright © 2024 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS