Starší příspěvky:12345678910

Úspěšná obhajoba pro Richmond
Účastníci mužské kategorie byli letos rozděleni do čtyř základních skupin. V nabité konkurenci pak usilovali o co nejlepší postupové výsledky před play-off. Plný počet výher zaznamenali Gullivers Brno nebo FBC Jatka Matějka. Naopak minimální bodové rozdíly dělily týmy ve skupině C, kde zvítězili o skóre Panthers Praha před brněnskými Bulldogs.

Ve vyřazovací části došlo i ke dvěma dvouciferným výsledkům. První kolo play-off zahájil debaklem Gymnázium Chomutov proti Sokolu Rudná Junioři (14:3) a Richmond proti Blueberries Modra (15:4). A vývoj turnaje nakonec dovedl obě mužstva až do samotného finále. Richmond si však musel na své cestě poradit s ambiciózními výběry Peaches IBK a Gullivers, zatímco Gymnázium mělo namále proti Heinebergu. Chomutov rozhodl o postupu až díky pozdnímu vyrovnání a úspěchu v samostatných nájezdech.

Vrchol Open Game zvládl poměrně přesvědčivě Richmond. Zásluhou slepených gólů v prvním poločase upravil skóre do nadějné podoby a vedení už udržel. Výsledek pečetil ve druhé půli Jiří Koutný a dopomohl Richmondu k obhajobě loňského zlata. Stříbrné medaile tak zbyly na Gymnázium Chomutov.

V ženském finále přišlo nájezdové drama
Na turnaji žen se představilo osm družstev, mezi nimiž nechyběly ani loňské vítězky ze Židenic. Jejich kvalita byla znát už ve skupině, kdy vyhrály třikrát za sebou s celkovým skóre 13:0. Druhou skupinu zakončilo na první pozici DT LiMo.

Favoritky postupovaly dále i ve vyřazovací fázi Open Game. Kvůli prohře s lídry skupin se musely rozloučit hráčky White Devils (0:11 s DT LiMo) nebo Protivný & Sprostý (0:7 se Židenicemi). Oba týmy předváděly natolik dobré výkony, že na ně čekala účast ve finále.

Zápas o zlato začaly lépe Židenice, ale DT LiMo ukázalo povedený obrat. Extraligové družstvo přesto ještě vyrovnalo a šlo se do nájezdů. Napínavý závěr turnaje dopadl ve prospěch Židenic, které braly zlaté medaile po trefě Kateřiny Rybníčkové. Na prvenství tak dosáhl stejný tým jako minulý rok.

Flamingos mají letos double
Početná konkurence se sjela na turnaj amatérů – v základních skupinách startovalo 51 mužstev. Přesvědčivé výsledky zaznamenávali IBK Aces či Bejvávalo, kteří herně zastínili i obhájce titulu Hattrick. Brňané byli třetí ve skupině a play-off pro ně skončilo už v prvním kole po porážce od MOPRA.

Zkušenosti z těžkých utkání nejlépe zužitkovali Saigon a Flamingos Brno. Tyto výběry uspěly i v zápasech, které se pro ně nevyvíjely ideálně, a zajistily si místo v duelu o celkový triumf. První část hry patřila Flamingos s jejich náskokem 6:0, ale Saigon ukázal neuvěřitelnou stíhací jízdu. Nakonec to však nestačilo a prohrál 6:7. Vítězství na Open Game znamená pro Flamingos druhou trofej sezóny poté, co v Brně opanovali i Amatérskou florbalovou ligu.

autor: Tadeáš Míma

Obhajoba Židenic až po nájezdech

Finálové zápasy odstartoval souboj dvou nejlepších ženských týmů. Židenicím stály v cestě obhajoby titulu hráčky DT LiMo. A vykročily za ní rázně, hned na začátku třetí minuty pálila Aneta Federselová. LiMo mohly prakticky ihned srovnat, Hana Štěrbová ale svoji příležitost neproměnila. Aktivnějšími byly právě hráčky v modrém, Židenice spíše čekaly na protiútoky. V další šanci selhala Štěrbová, podobně dopadla i její spoluhráčka Anna Bachratá. Aktivita ale přinesla ovoce sedm vteřin před poločasovým hvizdem, kdy srovnala Monika Zamazalová. Přestávka Židenicím moc nepomohla. Zkraje druhé části se od pravého mantinelu vymanila Anna Bachratá a střelou zařídila vedení LiMo. To probudilo dosud poněkud stagnující obhájkyně, ale Sabina Dvořáčková odolávala. Kapitulovala až v čase 32:40. Po levém mantinelu utekla Eva Nečasová a finále začínalo od znovu. Vedení mohla strhnout opět Štěrbová, ale gól jí ve finále nebyl souzen. Vyloučení dvě a půl minuty před koncem za hrubost od Reginy Obrovské dalo Židenicím šanci na zvrat. Gól ale nepadl, a tak o osudu musely rozhodnout nájezdy. V nich byla úspěšná pouze Kateřina Rybníčková a zajistila tak svému týmu obhajobu prvenství na Open Game.

Richmond si bez větších problémů došel znovu po roce pro titul

Finále mužů začalo několika ostrými souboji u mantinelů, první vážnější šanci si připravili hráči Richmondu, ale Chomutov odolal. Šancí bylo poskromnu, pozorné obrany postupně zastavovaly jednotlivé útoky, a tak se týmy soustředily především na střelbu z dálky. Čas 12:22 přinesl první gól. Po standardní situaci zužitkoval přihrávku Koutného Luděk Ondráček a Richmond vedl. A o dalších dvacet vteřin tleskala zaplněná tribuna druhému gólu Jakuba Mendreka. Na 3:0 zvyšoval David Coufal a Gymnáziem Chomutov to nevypadalo dobře. Gól naděje vstřelil ještě před přestávkou po spolupráci s Davidem Hauserem Jan Kolajta – 3:1. Druhá část začala hodně opatrně. Chomutov ale postupně otevíral obranu a Richmond vyrážel do nebezpečných přečíslení. Místy hra připomínala spíše gladiátorské souboje. V jednom z nich neudržel nervy na uzdě Marek Jakub a odhodil svého soupeře na zem. Za své počínání byl vyloučen a Jiří Koutný pak dvěma zásahy dal definitivní tečku za dnešním mužským finále.

Brněnští Flamingos novými šampiony v kategorii Amatérů

Amatérské finále se Saigonem začalo lépe Flamingos Brno, nebezpečně pálil Radek Korbička, ale jen těsně minul bránu. Tentýž hráč nabyl v šesté minutě Davidu Krejčímu, který propálil brankáře Saigonu. Za dvacet vteřin vymetl ve stejné bráně pavouky z pravého horního rohu z otočky Václav Bednář a Flamingos vedli 2:0. Saigonští se poté osmělili a několika ranami zasypali brankáře Tomáška. Ten mimo jiné skvostným rozštěpem kryl ráno Jaromíra Filipa. Vojsovič pak odmítl třetí pojistku, když trefil pouze tyčku zcela odkryté brány. Co se nepovedlo jemu, podařilo se do poloviny druhým gólem Václavu Bednářovi. Představení Flamingos pokračovalo, minutu po začátku druhé části se znovu prosadil také Krejčí, který následně dokonal hattrick. Se šestibrankovým rozdílem, který stanovil druhým hattrickem Bednář, se Saigon rozhodl vyrovnat s hrou bez brankáře a po střele Matušinského korigoval skóre. To se následně podařilo také Jaromíru Filipovi, ale riskantní hra znamenala opět navýšení přídělu. Riziko ovšem slavilo postupně úspěch, na 7:4 korigovali postupně Miškov a znovu Filip. Honba Saigonu za vyrovnáním byla mohutná, ale nakonec stačila pouze k celkovému snížení na 7:6, a tak se Flamingos Brno radují z amatérského titulu na Hummel Open Game 2018.

První ženské semifinále proti sobě postavilo Židenice a Lassie’s snout. A konec třetí minuty přinesl staré dobré pravidlo „nedáš, dostaneš“. Hráčky Lassie’s nastřelily břevno, z protiútoku pak Natálie Janečková otevřela skóre utkání. Poklidný průběh první půle narušila gólem Eva Nečasová a bylo to 2:0. Hráčky v zeleném přidaly v druhé části na aktivitě, z čehož plynula branka Kláry Javorčekové. A přibyly další šance, pozorná gólmanka Remešová ale odolávala, znovu jí dvakrát pomohla tyč. Kapitulovala až ve 32. minutě, opět z hole Javorčekové a začínalo se znovu. Obhájkyně titulu ale posunula do finále ranou pod břevno Aneta Federselová dvě a půl minuty před koncem.

Druhé semifinále DT LiMo – Prague Tigers přinášelo šance až postupem času. Branky padaly především ve druhé půli, během které útočilo prakticky jen DT LiMo. Ve svých příležitostech navíc prokázalo i přesnou koncovku a těšilo se z úspěchu 7:0. Hattrick v důležitém měření sil zkompletovala Michaela Žáková

Semifinále mužského pavouku proti sobě postavilo nejen obhájce z Richmondu a brněnské Gullivers, ale také brankářskou bratrskou dvojici Jana a Daniela Chrásta. Zápas začal hodně divoce a šance byly k vidění na obou stranách. Polovina páté minuty přinesla rychlý brejk Richmondu, který zakončil Jiří Juhaňák. Richmond nepolevoval v tempu a znovu zatlačil Gullivery, vše to korunoval druhým gólem Luděk Ondráček. Gól padl ale i na druhé straně, po bleskové akci snižoval Václav Černoch. Gullivers pak byla nabídnutá přesilovka, tu ovšem nevyužili a ihned po jejím konci vyslal Juhaňák skákavou střelu z poloviny hřiště, která zapadla za záda Daniela Chrásta. Dominance Richmondu nepolevovala, poločasový výsledek stanovil Mendrek, ihned po přestávce udeřil Luděk Ondráček. Gullivers až do konce zápasu nenašli na soupeře recept a rozloučili se s turnajem na třetím místě po výsledku 1:9.

Heineberg AIK se utkal s Gymnáziem Chomutov a v úvodu zápasu výsledkově ztrácel. Hráči Gymnázia ukazovali pohotové zakončení a prosadili se hned třikrát. Velkou část druhého poločasu však strávil vepředu Heineberg a vynuloval rozdíl ve skóre. AIK šlo dokonce do vedení 5:4, ale za Chomutov na poslední chvíli vyrovnal Radek Felkl. Tím pomohl svému týmu do nájezdů, v nichž urval vítězství a míří do finále.

O účast ve finále hráli také amatéři. Saigon narazil na Žltý Sneh a v první půli došlo rovnou ke třem vyloučením. Právě díky dobré kombinaci v přesilovce se poprvé trefil Saigon, přičemž do poločasu stihl zvýšit na 2:0. Žltý Sneh se proto dostal pod tlak a ve druhém dějství chtěl obrátit stav. Místo toho ale poslal míček do branky Jaromír Filip a upevnil náskok Saigonu. Následná snaha Žltého Snehu se projevila pouhou korekcí skóre, a tak Saigon čeká finále.

Stejně jako ve čtvrtfinále mělo Bejvávalo bleskový nástup i do bitvy v semifinále a v 25. vteřině to bylo 1:0. Flamingos odpověděli pokusem Richarda Vojsoviče, ale stav se neměnil. A to až do poločasu, i když to byli především hráči Flamingos, kteří měli šance minimálně k vyrovnání. Toho se nakonec dočkali v čase 25:55 v přesilové hře. Křižnou nahrávku umístil do branky Marek Horáček. Za deset sekund bylo ještě veseleji, prosadil se Richard Vojsovič a utkání bylo otočené. Bejvávalo prakticky z ničeho srovnalo, skrytá rána od levého mantinelu z hole Daniela Žilky znamenala stav 2:2. Když už to vypadalo, že utkání rozhodnout samostatné nájezdy, čtyřicet vteřin před koncem rozhodl zápas Václav Bednář a Flamingos se tak dostali do finále.

Autoři: Michal Jilka, Tadeáš Mima

Lepší úvod si Bejvávalo ve čtvrtfinále amatérů proti MOPRA nemohlo ani přát, kdy se hned po pěti vteřinách hry prosadil Daniel Žilka. A po dvou odehraných minutách to již bylo 3:0, skóre navýšili Dánaj a Kroutil. Bejvávalo jasně dominovalo, což dokázalo dalšími dvěma brankami. Největší šance MOPRY přišla v přesilovce, ale byla z toho jen nastřelená tyč. Druhá část byla opět jednoznačná, skóre postupně narůstalo a celkově se zastavilo na stavu 12:2.

To druhý duel mezi Zltym Snehem a hradeckými Tornados začalo o poznání opatrněji. Z úvodní branky se radoval slovenský tým, kdy po spolupráci s Romana Čepelem skóroval Lukáš Janočko. Konec 10. minuty přinesl dvougólový náskok, radoval se Tomáš Weiss a s ním celý tým. Gól Miloše Macháčka ve 14. minutě korigoval stav, další dvě branky Zltého Snehu ale znamenaly vedení 4:1. Jedenáct vteřin před koncem se po vyhraném souboji prosadil bombou královehradecký Ondřej Špalek. Druhou část začali aktivněji znovu Tornados, z celé řady šancí znamenala snížení na rozdíl jedné branky až střela Jana Volence. Ve 100% šanci po chvíli neuspěl Michal Skrovný a vzhledem k tomu, že se skórovat nepovedlo ani jeho kolegům, dal definitivní podobu výsledku dalším gólem Weiss a Roman Čepel.

Hala v Maloměřicích přivítala další čtvrtfinále této kategorie. Saigon musel ze začátku zápasu ubránit několik nebezpečných útoků Boskovic. Situace se však brzy změnila. Ofenzivu ovládal mnohem lépe Saigon a získal vysoký náskok. Na výsledku 10:1 se podíleli čtyřbodoví Ondřej Miškov se Štěpánem Čevelou (oba 2+2) a Jaromír Filip s pěti body (4+1).

O medailové boje usilovali také Flamingos Brno a IBK Falcons. V první půli se oba týmy dopustily minima chyb, což odráželo skóre 1:1. Nepřesnosti přibyly v druhé fázi utkání, kdy je Flamingos s přehledem využili a vedli o tři branky. Tento rozdíl je nakonec posunul do semifinále, i když Falcons duel ještě zdramatizovali.

Finálový den z haly Sportpoint můžete od 8:00 sledovat online na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/hummelopengame/.

Program:
8:00 - čtvrtfinále Amatéři (Bejvávalo - MOPRA)
9:00 - čtvrtfinále Amatéři (Zlty Sneh - FBC Tornados Hradec Králové)
10:00 - semifinále Ženy (K1 Florbal Židenice - Lassie's snout)
11:15 - semifinále Muži (Richmond - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers)
12:30 - semifinále Amatéři
13:45 - finále Ženy
15:00 - finále Muži
16:15 - finále Amatéři

Brněnský Hattrick se v prvním kole play-off utkal s Heinebergem. A utkání začalo opatrně z obou dvou stran. Ojedinělé šance zastavili pozorní brankáři. A musel se činit především ten na straně Hattricku. Ten ale kapituloval v čase 11:15 po ukryté střele Miloslava Víška, kterého o dvě minuty později napodobil Aleš Muselík. Pozorná obrana Heinebergu nepouštěla soupeře do větší příležitosti ani v druhé části. Střeleckou potenci probudil u Brňanů až Jiří Blaha, který snížil v přesilovce. Utkání dostal zcela jiný rozměr, což vyrovnáním korunoval Zdeněk Malich. Lukáš Macálka ale vrátil vedení na stranu Heinbergu hned po deseti vteřinách. A z pohledu hráčů v růžovém bylo ještě veseleji, z poza branky uklidil míč do sítě Jan Bauman. Góly pak padaly na obou stranách, dvakrát na straně Hatricku a jednou Heinebergu, takže tři minuty před koncem byl stav 5:4. Závěrečná hra bez brankáře ale nepomohla, a tak se Heineberg radoval z postupu.

Poněkud zostra začalo osmifinále Liberty a Dream Vidláků. Po čtyřech minutách to již bylo 2:2, za dalších pět minut už 5:2. Čtyřmi zásahy k tomu přispěl Miloš Tyl, ten pátý přidal za Libertu Vojtěch Zezulka. Gólparáda pokračovala také po přestávce a vedla až k celkovému skóre 9:4.

Osmifinále pak bylo konečnou pro Jatku Matějku, jejíž hráči nestačili na Gymnázium Chomutov. Úvodní tlak gól nepřinesl, z branky se radovali hráči Chomutova až ve 13. minutě, kdy se po střele na hranici vysoké hole prosadil Jan Kolajta. Tentýž hráč se radoval také v druhé části, a to rovnou v oslabení, a bylo to o dvě branky. Jatka snížila zásluhou Vojtěcha Dudy, ale 35. minuta přinesla opět dvoubrankové vedení, které trvalo třicet sekund, Jakub Andrle se prosadil z brejku. I přes závěrečný tlak Matějky si Chomutov pohlídal postup do dalšího kola.

Amatéři Aces vyzvali Saigon a bylo se opravdu na co dívat. Střelci Miškov a Fňukal dali Saigonu dvoubrankový náskok, ten ale zmizel na sklonku patnácté a šestnácté minuty, Potsch stáhl náskok, Nitsche. Boj pokračoval taky po poločase. Na tři rychlé trefy Saigonu odpověděl Jiří Šincl, který po chvilce promarnil velkou příležitost k dalšímu snížení. Napodobil ho ale záhy kolega Pudil a bylo to opět o gól. Obrovský tlak gól Aces nepřinesl, dva padly naopak na druhé straně, a tak se z postupu radovali borci ze Saigonu.

A šlo se na čtvrtfinále. To nejprve obstaraly ženy. V celku poklidně si k postupu dál došly Židenice, které na turnaji ještě nepoznaly pachuť porážky. Výhra 11:0 nad White Devils pak posunula v turnajovém pavouku také DT LiMo. Šitbořické hráčky narazily na Prague Tigers, a to doslova. I přes celou řadu šancí nedokázaly překonat gólmanku Pražanek, které udeřily celkově pětkrát a připsaly si vítězství. Posledními postupujícími se staly hráčky Lassie’s snout, které otočily nepříznivý vývoj s Brněnskými Bohyněmi.

Poté šli na řadu mladíci z Peaches proti Richmondu. Pro mnohé překvapivě to byli právě Peaches, kteří se od začátku hry chopili otěží a diktovali tempo. To korunovali gólem hned na začátku čtvrté minuty, prosadil se Jonáš Kreysa. První vážnější šance přišla až po chybné rozehrávce „broskví“, ale stav trval. Stačila ale chvilka a současný šampion udeřil. V rozmezí čtyř minuty se z gólu radoval hned dvakrát David Coufal a jeden přidal Jan Hušek. A když se z brejku prosadil Jakub Mendrek, byl poločasový výsledek 4:1. Po přestávce se Richmond prosadil ještě třikrát a došel tak mezi čtyři nejlepší letošního Open Game.

Brněnské derby proti sobě postavilo EMKOCase Gullivers a Bulldogs. Druhý jmenovaný tým sice vedl, branky poté již dávali jenom Gulliveři. Nejprve srovnal Dřevěný, který později oslovil Václava Černocha a tuto spolupráci si později ještě jednou zopakovali. Mezi to se trefil také Lukáš Vancl a trefou na 5:1 korunoval hattrickem Černoch, který tím nasměřoval Gullivers do semifinále.

Před jeho branami skončila také Liberta, která narazila s Gymnáziem Chomutov. Dva gólové příspěvky Jana Kolajty a Radka Felkla zabezpečili Chomutovu postup. Čtveřici doplnil Heineberg, jenž v přestřelce 8:4 udolal Polámanej Mixér.

Postup o jednu branku vydřeli hráči Ham&Axe, kteří výsledkově překonali Los Bambulos. Utkání bylo až do samého konce velmi napínavé a přineslo výsledek 6:5. K pokračování v turnaji přispěl třemi góly Petr Hubáček. Stejný počet asistencí pak zaznamenal Martin Kasal.

Vysokou výhru si zajistili hráči Tornados. Tým z Hradce Králové využíval nepřesností v obraně Gentlemen’s clubu a sám se nedopouštěl žádných větších chyb. Tornados si navíc vytvářeli častá přečíslení a zvítězili 11:2. Největší zisk bodů měl na kontě Michal Skrovný (3+3).

Jednoznačnou podívanou nabídl zápas IBK Falcons – Východniarské Pušky. První poločas zvládli s přehledem Falcons díky čtyřem brankám v síti soupeře. A to navzdory vyloučení Jakuba Starého. Slovenský výběr se nakonec rozloučil s Open Game porážkou 2:8.

Duel kategorie mužů mezi Gullivers a Bobrky měl vcelku jednoznačný průběh. Gullivers si brzy vybudovali náskok čtyř branek, který bez starostí udrželi až do konce první části. Úvod druhé půle ale vyšel Bobrkům. Míček usměrnil bombou pod víko Patrik Seevald a dvacet vteřin poté se prosadil Tomáš Zubek. Obě mužstva ještě přidala další trefy, postup si však Gullivers vzít nenechali.

Na hale CESA VUT přišel na řadu souboj Bulldogs s Košérem. Ten v prvním kole play-off přešel přes Badegg Boys. I když se na první gól čekalo do dvanácté minuty, vývoj skóre byl jasný. Tomáše Kadavého do poločasu střelecky doplnili Martin Fajt a Michal Pešák. Náskok Brna neustále rostl, až dostal podobu 7:1.

Hradec nad Moravicí se utkal ve vyřazovací fázi s BushBandem. Střetnutí mělo dobré tempo, které znamenalo remízový stav 1:1. S blížícím se závěrem na tom ale byl lépe Hradec a udělal si mírné vedení. To mu vydrželo až do posledního hvizdu a propukla radost z postupu.

Nástavbová část žen skončila přesvědčivými výhrami. Z nich se radovaly Židenice, Šitbořice, Lassie’s snout a Prague Tigers.