Starší příspěvky:12345678910

Poměrně klidný zápas zvládli mladší žáci Šternberka, kteří ukončili turnaj České Lípě. Svůj tým za postupem nasměroval Martin Izák, jenž už po sedmi minutách zkompletoval hattrick. Ve druhé půli Česká Lípa snížila a měla ještě naději, tu ale Šternberk zhatil zodpovědným výkonem.

Úspěšně si počínal také Floorball Club Falcon v kategorii BU15. Ten se výsledkově vypořádal se Sokolem Gajary. Snadný duel to však nebyl, protože Falcon definitivně pojistil svůj náskok až v poslední části hry. Závěrečných pět minut nabídlo z jeho strany smršť v podobě tří branek.

V mladších žákyních zažily postupovou radost hráčky FBC Hranice. Jejich soupeřkami se staly houževnaté Ivanti Tigers, které ze začátku ztrácely maximálně dvě trefy. Slepené góly Hranic ve druhém poločase však rozhodly o účastníkovi dalšího kola play-off.

Napínavý souboj proti JEMOBU urvali ve svůj prospěch Black Angels BU13. Zásluhou tří gólů z první půle si andělé vytvořili solidní pozici do zbytku zápasu. Rival ale nic nevzdal a vedení Pražanů stáhl na jedinou branku. JEMOBU přesto už nestihlo vyrovnat a Open Game pro něj končí.

Black Angels se těšili z úspěšného výsledku i mezi elévy. Tam výrazně přestříleli Orel Telnice. Z hlediska bodování vynikali Ondřej Pecka (2+2) a Martin Štoček (1+3), kteří přispěli k finálnímu skóre 11:1.

Herní přehled prokázal Hattrick Brno proti Troopers Moravany. Utkání mělo jednoznačný průběh a brněnský výběr zvítězil obrovským rozdílem 20:1. Osm kanadských bodů nasbíral Adam Klusoň (5+3), jehož dobře doplňovali Jan Mikeš (4+1) nebo Ondřej Vopička se Štěpánem Malým (oba 2+3).

Juniorská kategorie si přichystala duel mezi Torpedem Havířov a Hornets. Brňané dlouho pomýšleli na postup, protože ještě ve 38. minutě drželi náskok 2:0. Torpedo ovšem předvedlo ukázkový obrat a po výsledku 3:2 senzačně vydřelo postup.

Na hale Staňkova bylo první kolo mezi elévy Třebíče a Hradce vyrovnané. Sion vedl už 4:1, ale dva góly soupeře v závěru poločasu přinesly kontakt ve skóre. Snipers posléze i srovnali, jenže 90 vteřin před koncem rozhodl hradecký Benjamin Doksanský.

autor: Tadeáš Míma

První utkání ve vyřazovací části si vyzkoušely mladší žákyně Židenic a Tatranu. Brněnský tým dal v ůvodu rychlý gól, ale Střešovice si připravily odpověď. Židenice přesto zůstávaly mírně lepší a díky dobrým kombinacím vedly po první půli 5:1. Tatran se však vrátil do hry a připsal si pár slepených branek. To Pražanky neuvěřitelně povzbudilo, vítězství 7:5 už ale Brno nepustilo. Rovnou u šesti tref byla Nikola Pieczonková (3+3).

Postup oslavily také starší žákyně Bulldogs Brno, které vyřadily Prdélky – JEMOBU. O výsledku ovšem rozhodly až poslední tři minuty, během kterých se střelecky prosadily Karolína Kostková a Tereza Pešková. Tím si brněnské družstvo vybojovalo skóre 3:1.

Mladší žáci Žďáru nad Sázavou zahájili play-off proti FBC Ostrava modří. Vývoj hry kontrolovali většinu času Hippos a Ostravanům dovolili pouze dvě branky kolem 30. minuty. Tým z Vysočiny se trefil hned osmkrát a pokračoval turnajem dále.

Sobotu zrána odstartovali starší žáci PSKC – JEMOBU a FbC Hradec Králové. První gól vstřelilo družstvo PKSC díky Denisu Brabcovi, to ale bylo z jeho strany vše. Ještě do konce úvodního poločasu Hradec vyrovnal a v další fázi zápasu úspěšně obrátil.

Elévové Zlínu Lions využili skvělého začátku utkání. Už po čtyřiceti vteřinách měli lvi náskok dvou branek nad Tsunami Záhorská Bystrica. Vedení zajistili Michal Sedláček a Martin Čuba. Raketový nástup však Zlín uklidnil a směrem dopředu přidal slovenský tým. Tsunami nakonec svým výkonem herně zastínila soupeře a postoupila výsledkem 7:5.

Prague Tigers s přehledem pokračují do dalšího kola play-off. Zápas kategorie BU13 proti Gama Košice přinesl šest gólů do sítě slovenského výběru. Pražané vyhráli obě dějství 3:0 a čekají, kdo s nimi poměří síly v příštím duelu.

Vyřazovací boje dorostenek zahájilo brněnské derby Bulldogs proti Židenicím. V úvodní polovině úřadovala za Bulldogs Ema Brucháčková, po jejíž asistencích se prosadily Lucie Pryclová a Zuzana Havlíčková. Ty v druhé části doplnila Viktorie Tomešová a potvrdila postup buldoček.

Dorostenci Floorball Club Falcon se utkali s IBK Řáholec a v zápase se rychle ujali vedení 2:0, ale soupeřil záhy srovnal. Ještě před koncem poločasu ovšem Falcon opět utekl na rozdíl jednoho gólu, což později navýšil z trestného střílení Jakub Škrdla. Stejnou možnost měl i soupeř, ale brankář Falconu podržel. Řáholec si vypracoval celou řadu šancí, úspěšné byli až pokusy Petrů Majera a Tomana a bylo opět srovnáno. I přes tlak Řáholce se nakonec radoval Falcon, na jehož stranu přiklonil vítězství Patrik Koníček.

Ještě před nimi se potkali pražští Tigers s IBK Södra Böhmen. Pražané vedli v zápase 3:2, tři branky soupeře v druhé části ale rozhodly o vítězství Södra Böhmen.

Slovenští Black Devils se následně střetli s Židenicemi. První elegantní gól nebyl pro vysokou hůl slovenskému celku uznán, prakticky okamžitě se ale i tak ujal vedení po střele Davida Leskovského, na kterého navázal Šimon Bučko. Tři minuty před polovinou se opět prosadil Leskovský a bylo to o tři branky.

Junioři Wizards DDM Praha se v posledním zápase skupiny potkali na Vodovce s Hattrickem Brno. Hattrick si postupně vypracoval až tříbrankový náskok, který soupeř z Prahy už stačil jenom zkorigoval na konečných 3:1

Áčková skupina juniorek nabídla duel dosud neporažených Tempish Vítkovice a Tatran Střešovice. A neporažené zůstaly oba týmy po vzájemné remíze 4:4. Zatímco na straně Tempish se body rozdělily rovnoměrně, Pražankám pomohly dva góly a jedna asistence Veroniky Kopecké.

Juniorky pak také rozehrály nástavbu základní části. Tatran si poradil bez problémů s Kachnami 4:0, Vítkovice pro změnu zdolaly Ivanti Tigers Jižní Město. Finský FB Factor následně porazil IBK Žížalky a Židenice těsně slovenské Black Devils-Girls.

Závěrečný zápas dorostenců Slovácka a Plzně rozhodla až poslední minuta. Ještě ve 29. minutě byl stav nerozhodný 2:2, poté se prosadil plzeňský Patrik Med a výhrou tak potvrdil druhé místo svého týmu ve skupině.

Hned po nich vyzvali Prague Tigers soupeře z Florbalu MB. V tomto duelu vedli Pražané už 4:0, Boleslavi se sice podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale to bylo vše. Plzeň tak svého soupeře v tabulce přeskočila.

Pouze těsnou výhru si vybojovali junioři FBC Ostrava žlutí. S Atlasem Blansko měli tak velké problémy, až ztratili tříbrankový náskok. Vyrovnané skóre zajistil hattrickem Vojtěch Fedra. Blansko ale slibný výsledek neudrželo a padlo 3:5.

V juniorské kategorii se představili také hráči Přerova a Propagandy. Už úvodní minuty hry ukázaly, že lépe na tom je druhý jmenovaný výběr. Dohromady inkasoval Přerov desetkrát a přišel o šanci na druhé místo skupiny.

O tři body se dlouho strachovaly mladší žákyně Olomouce proti Aligators. I když se v prvním dějství ujaly vedení 2:0, trenéři věděli, že se herní projev musí zlepšit. Drama nakonec trvalo až do poslední minuty, protože Šitbořice daly kontaktní branku. Olomouc však už nezaváhala a vyhrála skupinovou fázi.

Dalším zápasem GU13 bylo pražské derby – Ivanti Tigers narazily na Tatran Střešovice. Oba týmy se střídaly v náskoku o gól, ale soupeř většinou rychle odpověděl. S tím se shodoval poločasový výsledek 3:3. Druhou půlku však zvládly přesvědčivěji Tigers a zvítězily 6:4.

Mladší žáci Epic Teamu si připsali úspěch nad Olomoucí. Díky bojovnému nástupu měli brzy na své straně stav 5:0. Do navazující části utkání se ovšem hra uklidnila a Epic Team již pouze hlídal svoji dobrou pozici.

Pohodový průběh zápasu vyhovoval Šternberku BU13, který výsledkově zastínil Sokol Bučovice. Na střeleckém představení 10:2 se nejpilněji podíleli Matyáš Hanák a Marek Jurkulák (oba 2+1). Za Bučovice se jako jediný trefoval Adam Zouhar (2+0).

V duelu starších žáků mezi Lipníkem a Pardubicemi dlouho gól nepadl. Až na konci 11. minuty se prosadil za Lipník Radim Hradil. Toho postupně doplnili Tomáš Orava a Adrian Vašíček. Pardubice ale zbraně nesložily a ztrátu snížily. I přesto se nakonec z výhry radovali hráči v zeleném.

Závěrečný zápas skupiny mladších žáků čekal na Hattrick Black a FBC Ostrava modré. Oba týmy předváděly aktivní výkon směrem dopředu, jenž přinášel branky. Brňané tak vedli o dvě trefy, jenže FBC před koncem srovnalo a utkání dopadlo 5:5.

Prosíme všechny týmy o trpělivost s nasazením do pavouku play-off. Zařazení do pavouku proběhne až poté, co jsou všechny skupiny dané kategorie oficiálně uzavřeny, tedy až po odehrání posledního zápasu dané kategorie.

Veškeré přípravy ze strany pořadatelů probíhají celé páteční odpoledne a večer. Pevně věříme, že nejpozději ve 23:00 budeme znát kompletní rozlosování play-off dětského turnaje.

Děkujeme a přejeme hodně štěstí do vyřazovacích bojů 12. ročníku Hummel Open Game!

Hala Morenda se otřásala v základech během zápasu slovenských ATU Košice a České Lípy. Fanoušci se střídali v povzbuzování a povzbuzovali malé elévy, jak to jen šlo. Na začátku třetí minuty poslal hráče Košic do vedení Tobias Novotný a o navýšení skóre se postaral Damián Bernát. Slovenský celek nakonec zvítězil 4:1.

Nejmladší kolegové Košic se utkali s přípravkou Bulldogs Brno na Kounicové. Brněnský tým si na začátku vytvořil náskok, který i přes korigování soupeře udržel až do konce a zvítězil 5:3.

Brněnské derby mezi Hattrickem Red a Gullivers bylo vyrovnané. Do vedení se dostal Hattrick zásluhou Josefa Loučky, Karel Fritscher vyrovnal. Oba dva týmy poté přidaly po jedné brance a poločas byl tak 2:2. Michal Polák z týmu Hattrick ve čtvrté minutě druhé části překlonil vedení na stranu svého týmu, který následně podržel několika povedenými zákroky Jan Pivek.

Mladší žákyně Aligators Šitbořice Sokolnice vstoupily úspěšně do turnaje čtvrteční výhrou nad Tatranem Střešovice. V dnešním prvním utkání si pak bez větších problémů také poradily s Ivanti Tigers Jižní Město, celkově v poměru 5:0.

V Tuřanech byl k vidění zápas mezi juniorkami IBK Žížalky a IBK Kachny. Tři slepené góly znamenaly vedení Kachen, Žížalky sice v druhé půli snížily na rozdíl jedné branky, ale i přes tlak na vyrovnání nedosáhly.

Utkání juniorů na téže hale mezi Gullivery a Pardubicemi přineslo remízu 4:4. Vedení se ujmuly Pardubice, ale postupně se skóre přelévalo na jedno či na druhou stranu. Nakonec z toho vše byla spravedlivá remíza.

Velký boj svedli elévové Židenic a Black Angels na hale Tesla. Pražané byli často aktivnějším týmem, ale první gól dal soupeř. Po této situaci se hra začala stěhovat před branku Židenic a Black Angels vyrovnali skóre. Podobně to vypadalo také ve druhém poločase, kdy se opět trefila obě družstva a výsledkem byla remíza.

Cenné tři body si připsal do tabulky Falcon. Ten v kategorii juniorů přetlačil Team Austria, přičemž obě branky zaznamenal Patrik Koníček. Na straně rakouského výběru se střelecky prosadil pouze Christoph Steiner, což tentokrát nestačilo.

Zápas elévů Uherského Brodu a Střešovic se proměnil ve střeleckou parádu. Z úvodu hry si vytvářel lepší šance Tatran, ale i přesto nechával soupeři prostor k protiútokům. Uherský Brod se tak dotahoval ve skóre a ve druhé půli dokonce získal náskok. A to výrazný. Střešovice inkasovaly celkem desetkrát (6:10) a z dobře rozehraného duelu neměly nic.

Uherskému Brodu se však nedařilo na všech frontách. Na hale Automobilní padly tamější starší žákyně se Znojmem. Hráčky družstva Laufen byly v lepší střelecké pohodě, kterou poté podpořily kvalitní obranou. Znojmo tak zvítězilo 3:0. Všechny góly obstarala Adéla Prokešová (1+2).

Turnaj starších žákyň pokračoval měřením sil mezi Vítkovicemi a Zlínem. Členky Lions využívaly nenápadných akcí a postupně si budovaly vedení. V pozdní části zápasu se herní rozdíly zmenšily, jenže výsledek už Vítkovice neobrátily.

Junioři Hattricku narazili v základní skupině na tým GO-GO. Ve vzájemném utkání uplatnili Brňané pevnou defenzivu, což přineslo výsledek 0:0 po patnácti minutách. S blížícím se koncem zápasu začal Hattrick také střílet branky – Jonáš Kůra s Adamem Hudečkem upravili stav na finálních 2:0.

Povedené střetnutí odehráli elévové Bulldogs Brno. Nad Milevskem uspěli 6:2, když už během prvního poločasu měli výhodu tří gólů. Milevsku nepomohly k bodům ani dvě trefy Karla Čunáta. Zajímavostí je, že na všech brankách Bulldogs se podílelo deset různých hráčů.