První utkání ve vyřazovací části si vyzkoušely mladší žákyně Židenic a Tatranu. Brněnský tým dal v ůvodu rychlý gól, ale Střešovice si připravily odpověď. Židenice přesto zůstávaly mírně lepší a díky dobrým kombinacím vedly po první půli 5:1. Tatran se však vrátil do hry a připsal si pár slepených branek. To Pražanky neuvěřitelně povzbudilo, vítězství 7:5 už ale Brno nepustilo. Rovnou u šesti tref byla Nikola Pieczonková (3+3).

Postup oslavily také starší žákyně Bulldogs Brno, které vyřadily Prdélky – JEMOBU. O výsledku ovšem rozhodly až poslední tři minuty, během kterých se střelecky prosadily Karolína Kostková a Tereza Pešková. Tím si brněnské družstvo vybojovalo skóre 3:1.

Mladší žáci Žďáru nad Sázavou zahájili play-off proti FBC Ostrava modří. Vývoj hry kontrolovali většinu času Hippos a Ostravanům dovolili pouze dvě branky kolem 30. minuty. Tým z Vysočiny se trefil hned osmkrát a pokračoval turnajem dále.

Sobotu zrána odstartovali starší žáci PSKC – JEMOBU a FbC Hradec Králové. První gól vstřelilo družstvo PKSC díky Denisu Brabcovi, to ale bylo z jeho strany vše. Ještě do konce úvodního poločasu Hradec vyrovnal a v další fázi zápasu úspěšně obrátil.

Elévové Zlínu Lions využili skvělého začátku utkání. Už po čtyřiceti vteřinách měli lvi náskok dvou branek nad Tsunami Záhorská Bystrica. Vedení zajistili Michal Sedláček a Martin Čuba. Raketový nástup však Zlín uklidnil a směrem dopředu přidal slovenský tým. Tsunami nakonec svým výkonem herně zastínila soupeře a postoupila výsledkem 7:5.

Prague Tigers s přehledem pokračují do dalšího kola play-off. Zápas kategorie BU13 proti Gama Košice přinesl šest gólů do sítě slovenského výběru. Pražané vyhráli obě dějství 3:0 a čekají, kdo s nimi poměří síly v příštím duelu.

Vyřazovací boje dorostenek zahájilo brněnské derby Bulldogs proti Židenicím. V úvodní polovině úřadovala za Bulldogs Ema Brucháčková, po jejíž asistencích se prosadily Lucie Pryclová a Zuzana Havlíčková. Ty v druhé části doplnila Viktorie Tomešová a potvrdila postup buldoček.

Tento článek si četlo již: 1319 čtenářů
autor: Tadeáš Míma