Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
10.10.2017 19:18:11

BRNO V KOSTCE - www.gotobrno.cz

Brno je centrem jižní Moravy a krajské město Jihomoravského kraje. Město si zamilujete díky jeho  kosmopolitní atmosféře a lidem se specifickým humorem. Nadchne vás svojí nabídkou tradičního jídla, lahodného piva a vína. Nabízí nejpestřejší mozaiku zážitků, je městem plným krás a mnoha možností. Pojďte objevit jeho kouzlo!
Metropole Jihomoravského kraje, který má téměř 1,1 milionu obyvatel.

Dominanty města tvoří hrad a pevnost Špilberk a katedrála sv. Petra a Pavla na Petrově.

- Město Brno je druhým největším městem České republiky a žije v něm téměř 400 000 obyvatel. Dalších 150 000 lidí do Brna přijíždí za prací, studiem, poznáním či zábavou.

- Má strategickou geografickou polohu ve střední Evropě a výbornou dopravní dostupnost mimo jiné také díky mezinárodnímu letišti.

- Brno je dopravním uzlem na spojnici 4 hlavních měst – Prahy, Bratislavy, Vídně a Budapešti.

- Brno je centrem české justice.

- Brno je tradičním centrem průmyslu a obchodu. Ve městě trvale působí jak tuzemské, tak zahraniční společnosti.

- Díky ideální poloze ve středu Evropy a široké škále ubytovacích zařízení je Brno vyhledávanou destinací jak pro veletržní a kongresovou turistiku, tak i pro firemní akce.

- Město Brno se pyšní areálem brněnského výstaviště, kde se koná celoročně řada tuzemských i zahraničních výstav a aktivit.

- Brno je dynamicky se rozvíjejícím centrem průmyslu, obchodu, vědy, informačních technologií, výzkumu a inovací s podnikatelskými inkubátory a centry excelentní vědy.

- Brno je univerzitní město s více jak 86 000 studenty na 14 vysokých školách, obsahujících 34 fakult a se 3 univerzitními kampusy.

- Brno je významným kulturním a společenským centrem s řadou unikátních městských akcí, které pomáhají zatraktivnění destinace i v mezinárodním měřítku.

- Brno je sídlem dvou významných kulturních státních institucí – druhé nejstarší muzejní instituce v ČR Moravského zemského muzea a Moravské galerie.

- Brno je městem Leoše Janáčka a Gregora Johanna Mendela.

- V Brně stojí jedna ze tří nejznámějších funkcionalistických rezidenčních vil na světě – Villa Tugendhat (od r. 2001 zapsaná na seznam památek UNESCO).

- Ve vzdálenosti 100 km od Brna je situováno 6 památek UNESCO.

- Brno nabízí bohatou nabídku sportovních a volnočasových aktivit.

- Brno se pyšní moderní hvězdárnou. Jedná se o jednu z nejlépe vybavených hvězdáren na světě.

- Brno nabízí celoročně možnost navštívit rozsáhlou a unikátní síť historického podzemí – Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep a Kostnici pod děkanským kostelem sv. Jakuba.

- Brno má originální hodinový stroj, který nejen měří čas, ale také každý den v 11 hodin dopoledne vydá jednomu šťastlivci brněnskou skleněnou kuličku.

A pokud budete v Brně i v noci, nezapomeňte použít noční rozjezdy městské hromadné dopravy – protože moravská metropole zejména o víkendech nikdy nespí!

autor: Dan Koubek

21. - 24.6.
28.6 - 1.7.
Copyright © 2024 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS