Poměrně klidný zápas zvládli mladší žáci Šternberka, kteří ukončili turnaj České Lípě. Svůj tým za postupem nasměroval Martin Izák, jenž už po sedmi minutách zkompletoval hattrick. Ve druhé půli Česká Lípa snížila a měla ještě naději, tu ale Šternberk zhatil zodpovědným výkonem.

Úspěšně si počínal také Floorball Club Falcon v kategorii BU15. Ten se výsledkově vypořádal se Sokolem Gajary. Snadný duel to však nebyl, protože Falcon definitivně pojistil svůj náskok až v poslední části hry. Závěrečných pět minut nabídlo z jeho strany smršť v podobě tří branek.

V mladších žákyních zažily postupovou radost hráčky FBC Hranice. Jejich soupeřkami se staly houževnaté Ivanti Tigers, které ze začátku ztrácely maximálně dvě trefy. Slepené góly Hranic ve druhém poločase však rozhodly o účastníkovi dalšího kola play-off.

Napínavý souboj proti JEMOBU urvali ve svůj prospěch Black Angels BU13. Zásluhou tří gólů z první půle si andělé vytvořili solidní pozici do zbytku zápasu. Rival ale nic nevzdal a vedení Pražanů stáhl na jedinou branku. JEMOBU přesto už nestihlo vyrovnat a Open Game pro něj končí.

Black Angels se těšili z úspěšného výsledku i mezi elévy. Tam výrazně přestříleli Orel Telnice. Z hlediska bodování vynikali Ondřej Pecka (2+2) a Martin Štoček (1+3), kteří přispěli k finálnímu skóre 11:1.

Herní přehled prokázal Hattrick Brno proti Troopers Moravany. Utkání mělo jednoznačný průběh a brněnský výběr zvítězil obrovským rozdílem 20:1. Osm kanadských bodů nasbíral Adam Klusoň (5+3), jehož dobře doplňovali Jan Mikeš (4+1) nebo Ondřej Vopička se Štěpánem Malým (oba 2+3).

Juniorská kategorie si přichystala duel mezi Torpedem Havířov a Hornets. Brňané dlouho pomýšleli na postup, protože ještě ve 38. minutě drželi náskok 2:0. Torpedo ovšem předvedlo ukázkový obrat a po výsledku 3:2 senzačně vydřelo postup.

Na hale Staňkova bylo první kolo mezi elévy Třebíče a Hradce vyrovnané. Sion vedl už 4:1, ale dva góly soupeře v závěru poločasu přinesly kontakt ve skóre. Snipers posléze i srovnali, jenže 90 vteřin před koncem rozhodl hradecký Benjamin Doksanský.

Tento článek si četlo již: 941 čtenářů
autor: Tadeáš Míma