Starší příspěvky:12345678910

Turnaj dorostenců pokračoval druhý den na staré hale Vodova. V úvodním pátečním duelu si Zlín Lions U17 těsně poradili s Troopers Moravany 2:1.

Hned po nich následovalo dramatické rozuzlení mezi Atlasem Blansko a Frenštátem p. R. Atlasu nestačily ani čtyři branky Vojtěcha Fedry. Za Frenštát pro změnu úřadoval hattrickem Vojtěch Šimík, jehož doplnil Petr Káňa. Deset vteřin před koncem rozhodl ve prospěch Frenštátu zápas Jan Ondryáš a zařídil tak první výhru svého týmu na turnaji.

Další drama bylo k vidění na hale Staňkova. Ostravští Škorpioni se zde potkali s brněnskými Gullivers. Především čtyřbrankový příspěvek Jakuba Koláře zajistil Škorpionům těsné vítězství 6:5. Ještě před nimi na sebe narazily mladší žákyně FBS Olomouc a TJ LAUFEN Znojmo. Hattrick Gabriely Vaculové korunoval vítězství Olomouce 5:1.

Rovněž čtyři branky vstřelil Lukáše Staněk při vysoké výhře 15:1 pražských Black Angels nad Kometou Brno.

VUT hned od rána vidělo jednoznačné zápasy. Starší žáci Hattricku Blue zničili pražské Tigers 10:3, kdy se do statistik zapsalo hned devět různých hráčů. Za to FBC Dragons se v souboji se Sokolem Gajary mohli spolehnout na Štěpána Kouřila, který hattrickem přispěl k celkové výhře 6:3. Stejným poměrem si poradili starší žáci Bučis teamuChomutovem na druhém hřišti. Tam také úřadovali stejně staří hráči České Lípy s Hradeckými lvi Sion. Na výsledku 11:2 se hned sedmi body podílel Ondřej Kopič, kterého doplnil šestibodový Antonín Stárek.

Na Veterině se nejdříve utkali starší žáci Vinohradů Uherský Brod a lotyšského Rubene/KSS. Další dnešní čtyřgólový střelec, Erik Kouřil, spolu s třígólovým Martinem Ležatkou, zařídili českému celku vítězství 7:4. Vyrovnanější utkání pak přinesl souboj Hradce Králové a Kanonýrů Kladno. I přes šance na obou stranách, branky vstříleli jenom kladenští a připsali si výhru 0:2.

Partnerství turnaje Open Game se sportovní značkou Fat Pipe oficiálně strvzeno!

.... pokračování
První páteční zápas Hattricku Blue B11 byl proti Mladé Boleslavi. Aktivní počínání předvedli středočeští elévové, kteří proměnili úvodní nebezpečnou akci. Také Brno si však tvořilo dobré příležitosti a na konci poločasu získalo vedení 2:1. Během druhé půle pokračoval Hattrick ve zlepšení a Adam Klusoň svým druhým gólem uzavřel skóre na 4:1.

Na nejtěsnější vítězství se nadřelo družstvo Škorpionů Ostrava. Jejich elévský soupeř Gullivers B ztrácel po úvodním dějství dvě branky, ale dokázal se vrátit do boje o body. Jako rozdílová situace se ukázalo trestné střílení ostravského Jakuba Koláře, jež určilo konečný stav 6:5.

Příjemné ráno mají elévové Torpeda Havířov, kteří jednoznačně porazili Tatran Střešovice Black. I když Pražané v defenzivě vzdorovali až do deváté minuty, nakonec tým Havířova uspěl výsledkem 7:0. V zápase fungovala souhra Daniel Hoffmann – Matyáš Pawlas a Marc Cereja – Jiří Kožušník, jež společně zajistila čtyři trefy.

Vydařený vstup do dalšího dne turnaje pro Očov Hodonín. Tento celek se rozstřílel ve druhém poločase proti Moravanům a vyhrál 5:1. Podobu skóre určil čtyři sekundy před závěrem utkání Samuel Svoboda.

Hala Automobilní odstartovala páteční program duelem mladších žáků Liberec – FBC Ostrava žlutí. Souboj byl zajímavý až do posledních minut, protože Severočeši vedli pouze o gól. Klíčovou pojistku v podobě branky na 3:1 přidal Liberec až v čase 29:54.

Kategorie B11 nabídla také střetnutí Panthers Praha s Orlem Telnice. Silnější útok měli hráči z hlavního města, kteří se spoléhali na střelbu z různých pozic. I proto se po patnácti minutách těšili ze slibného náskoku 4:0. Obraz hry se nezměnil ani po pauze, panteři zachovali klid v zakončení a trefili se ještě třikrát.

autor: Tadeáš Míma

Utkání plné vylučování nabídl zápas dorostenců Atlas Blansko a Black Angels. Angels se dostali do dvoubrankového vedení, ze samostatného nájezdu ale Kovář snížil. Prakticky okamžitě ale vrátil dvoubrankové vedení ve hře 4:4 Dominik Janda. Blansko pak nevyužilo více než minutu a půl dlouho přesilovku 5 na 3. V druhé půli pokračovalo vylučování, především na straně Pražanů. Celkově tak Black Angels zvítězilo nejenom na branky, ale i na tresty, kdy Martin Surový patnáct vteřin před koncem obdržel červenou kartu.

Historicky první účastník z Finska na Hummel Open Game, juniorky FB Factor, zahájil svůj turnaj proti vítkovickému Tempish. Utkání začalo opatrně z obou dvou stran. V polovině páté minuty se prudkou střelou prosadila Barbora Husková. A tlak Vítkovic pokračoval, což korunovala trefou Terezie Gálová. Posléze se rozkoukaly také Finky a několika nebezpečnými střelami. Góly ale padaly na druhé straně. Celkový účet zápas se zastavil na skóre 6:0.

Další tým ze zahraničí, starší žáci z maďarského Dunai Krokodilok, zvítězili ve svém prvním duelu na turnaji 6:3 poté, co si poradili s Hradeckými lvi Sion.

Soupeře z Rakouska měli naopak IBK Plantážníci na VUT. Plantážníci byli v zápase lepším týmem, potvrdili to i gólově a připsali si výhru 6:3.

Na druhém hřiště se pak pro změnu utkali borci z IBK Řáholec a IBK Moravia. Moravia v zápase vedla již 3:1, kdy Řáholec přistoupil na hru bez brankáře a 45 vteřin před koncem se mu podařilo snížit. Vyrovnat se mu ale nakonec nepovedlo a z výhry se tak radoval soupeř.

Junioři JEMOBU narazili na hale Vodova florbalisty Židenic. V zápase bylo k vidění několik vyloučení, branky ale padaly v běžné hře, a to jen do sítě brněnského týmu. V polovině třetí minuty se prosadil David Taflíř, na konci minuty devatenácté pak po kombinace s Martinem Veselým Jiří Šenkýř a JEMOBU tak vyhrálo 2:0.

Hala Tesla hostila utkání elévů Vítkovic a Gullivers. Brněnský tým byl už od prvních minut v gólové ztrátě a Ostravané získali sebejistotu. V bodování se nejvíce dařilo Filipu Peterkovi se třemi brankami a jednou asistencí. Vítězství 10:0 tak přineslo hostům premiérový zisk bodů na turnaji.

Slavia Plzeň narazila v dorostenecké kategorii na Českou Lípu. Zápas v Maloměřicích otevřeli lépe Severočeši, ale příznivý výsledek do konce poločasu neudrželi. Slavia potvrdila vzájemnou vyrovnanost a skórovala zásluhou Ondřeje Hlinovského. Rozhodnutí tak přišlo až v další části hry, kdy obrat na 2:1 dokonal Jiří Čížek.

Povedený vstup do duelu zaznamenal Liberec proti Black Angels 2006. Střetnutí mladších žáků totiž odstartoval trefou po 35 sekundách Štěpán Sázavský. Pražané však pokračovali v kvalitním výkonu a srovnali. A to i napodruhé, když si Liberec opět vybojoval mírný náskok. Ve druhé půli se stav nadobro přehoupl na stranu FBC, které porazilo Black Angels 7:4.

V Maloměřicích se utkaly juniorky Tatranu Střešovice a Židenic. Brňanky se ze začátku úspěšně bránily a výsledek 0:0 pro ně vypadal velmi zajímavě. Postupně se ale Tatran dostal do tempa a z převahy vytěžil tři góly po patnácti minutách. Později následovalo zlepšení Židenic, ztráta tří branek však zůstala až do samotného závěru.

Bitvu soupeřů z hlavního města obstarali mladší žáci Sparty a Prague Tigers. Sparťané dovolili tygrům zůstat na dostřel pouze během úvodního poločasu. Především ve druhé fázi zápasu měli více ze hry a oslavili výhru 4:1.

Na juniorky Tatranu navázali jejich kolegové z kategorie juniorů. Ty čekalo měření sil s jihlavským FBŠ. A přestože byl pražský tým velkým favoritem, neměl vůbec snadnou práci. V prvním dějství ukázali hráči z Vysočiny bojovný výkon, což jim přineslo slibné naděje. Zkušenosti ale nakonec promluvily ve prospěch Tatranu, jenž zdolal nepříjemného rivala 6:4.

V jednom z večerních duelů vyzvali pražské Tigers florbalisté Hornets Brno. Efektivnější střelbu předváděli hosté, kteří v posledních vteřinách první půle utekli do vedení 2:1. Díky nenápadné akci v pozdější části utkání se pak skóre opět měnilo pro Tigers. Brňané už kvůli dobré obraně protivníka nevyrovnali a museli skousnout porážku.

Dorostenky polského celku MMKS Podhale, kterému se na Open Game pravidelně daří, nastoupily proti Panthers Praha. Po sedmi minutách hry vedly Polky již 4:0 a do konce poločasu svůj náskok bezpečně udržely. Pražanky sice v druhé půli stáhly náskok, nakonec ale odešly poražené poměrem 6:3

Bohunická hala viděla souboj starších žáků Tatranu Střešovice a Pardubic. Tatran na svého soupeře vlétl hned od začátku a díky několika podařeným akcím se ujal poločasového vedení 5:0. Pardubice se v druhé polovině dočkaly alespoň čestného úspěchu.

Druhá hala v Bohunicích hostí zápasy mladších žáků a viděla na začátek jednoznačné zápasy – Tsunami Bratislava si poradila s Okříšky 8:1 a Kanonýři Kladno zdolalo Snipers Třebíč 15:1. Vyrovnanější duel přišel posléze, kdy na sebe narazily celky Hippos Žďár nad Sázavou a Tatran Střešovice RED. Skóre otevřel až v 11. minutě střešovický Ondřej Ohanka. První velká šance Hippos v celém zápase znamenala v úvodu druhé části srovnání. Tatran si nakonec díky třem slepeným gólům došel pro vítězství.

Zajímavý zápas viděla hala Vodova. V duelu dorostenců Black Devils a ACEMA Sparta Praha měla Sparta navrch, když vedla 3:1. V rozmezí dvou minut se ale „ďáblům“ podařilo srovnat. Rozhodující slovo měl ale hráč Acemy Daniel Šterbák a rozhodl o výhře svého týmu 4:3.

Úspěšně do turnaje vstoupili také mladší žáci lotyšského celku Rubene/KSS. V čejkovické hale porazili tým JEMOBU 6:3. Jejich o kategorii starší kolegové v prvním utkání nestačili na pražskou ACEMU, v druhém zápase pak uhráli remízu 3:3.

Zajímavý úvod turnaje připravila hala Hattricku. Do boje se vrhly Střešovice a Mladá Boleslav v kategorii BU11. Přestože v hledišti měli výraznou převahu Pražané, gólově dominoval soupeř. Skóre se často měnilo i ve druhém poločase a Technology vyhrálo vysoko 11:1. Hned čtyřikrát se prosadil Daniel Bruntz.

Napínavý souboj absolvovali mladší žáci Holešova a Otrokovic. Východomoravský souboj přinesl časté zvraty skóre a lepší výsledek pro Panthers. Ti smazali dvoubrankové manko a v závěru uhlídali tlak holešovských hráčů.  Radovali se tak z důležitého triumfu 6:5.

"Zvířecí derby" se odehrálo na vedlejší SH Start. Zde proti sobě nastoupila elévská družstva Gorily Plzeň a Gepardi Brno. A první minuty duelu byly skutečně divoké, když Západočeši stihli rychlý obrat z 0:1 na 2:1. Ani to ale Gorilám nestačilo a využily také další šance včetně trestného střílení. Velká produktivita Plzně proto vedla k úspěšnému vstupu do turnaje.

Raritní zápas mají za sebou Gullivers a Královské Vinohrady B17. Utkání skončilo 0:0, což je ve florbale naprostá vzácnost. Jedinou větší událostí se stalo vyloučení Jana Proška z SKV v sedmé minutě hry. Čisté konto udrželi i dorostenci Atlasu Blansko, kteří si výsledkově poradili s SKP Kometa Brno. Tři branky dal Vojtěch Fedra a uklidnil svůj tým do druhé půle. Konečný stav byl 6:0.

Skupinovou fázi otevřely mladší žákyně Ivanti Tigers a Znojma. Jihomoravský celek šel dvakrát do vedení, Tigers však nic nevzdaly. Chvilku před koncem první poloviny obrátily Pražanky na 3:2. Vývoj utkání přesto zůstával vyrovnaný a oba týmy se v náskoku opět vystřídaly. Body nakonec získalo Znojmo, jež zabránilo dalším gólům.

Také hala Automobilní přivítala dívčí florbal, konkrétně starší žákyně. V zápase mezi Zlínem Lions a Slavií Plzeň dlouho vyčnívala obranná činnost obou družstev. Góly začaly padat ve druhém dějství, kdy Adéla Šebestová s Adélou Hlaďovou pomohly lvicím k těsnému výsledku 2:1.

Ani duel kategorie GU15 Uherský Brod – Bulldogs nebyl žádná přestřelka. Mezi střelkyně se zapsaly pouze Tereza Pešková a Veronika Moravcová, což znamenalo remízu.