Starší příspěvky:12345678910

Páteční program amatérů na hale Tesla začalo jednoznačné utkání hradeckých Tornados s Redblack. Vedení Hradce 12:0 korigoval až v samém závěru Ondřej Holoubek, a tak si Tornados připsali druhou výhru na turnaji.

O poznání vyrovnanější duel následoval mezi FBC Salesko a Západočeskými bouchačkami. První jmenovaný tým se dostal ve třetí minutě do dvoubrankového vedení. Ještě rychleji se však podařilo srovnat Západočechům po dvou trefách Václava Slavíka. Poločasové vedení však patřilo Salesku, za které přidal třetí gól Jaroslav Maša. Ti také aktivněji vstoupili do druhé části, gól ale padl na druhé straně, kdy se z otočky prosadil Jan Malkus, který necelé dvě minuty před koncem odmítl remízový výsledek s opět po spolupráci s Daliborem Berkou rozhodl o výhře Bouchaček.

Na Hattricku se utkali brněnští HornetsIBK Muchy. Hned po 30 vteřinách se Hornets dočkali gólu, prosadil se Jéňa Šamánek. Po té gólová aktivita upadla, a i přes výborné zákroky brankářů se diváci v hale do poloviny nedočkali. Brankové hody začaly až v polovině druhé. Muchy srovnaly zásluhou Filipa Sedmery, Ryšánek na druhé straně znovu předal vedení Brňanům. Během dvou minut ale Muchy otočily zápas zásluhou Nevěřila a Dočekala. Už se zdálo, že utkání skončí výhrou hráčů v modrém, ale 50 sekund do konce rozhodl o dělbě bodů Michal Odložilík.

Dopolední průběh turnaje zatím nabízí jednostranné výsledky. Gullivers Brno vyhráli 8:2 nad Dream Vidláci Team, když už po třech minutách vedli 3:0. Během první půle ještě zlepšili svoji výchozí pozici a pak už náskok nepustili.

Stejným rozdílem zvítězila i BSP Liberta nad Heinebergem. Poražený tým sice otevřel skóre, ale Liberta na tuto situaci snadno odpověděla. Pohodlný výsledek si připsal i obhájce Richmond. Ten herně překonal Technické služby, kterým nasázel osm branek. Sám přitom inkasoval pouze jednou. Hned na polovině gólů měl svůj podíl Jiří Koutný (2+2).

Šesti trefami zahájili svůj den florbalisté Hattricku Brno proti Blueberries Modra. Tím napravili svoji minulou prohru s Gullivers.

Brněnští Gulliveři ve svém zahajovacím zápasem narazili na slovenský tým Blueberries Modra. Až dvě minuty před koncem se podařilo hostům ze Slovenska korigovat stav na konečných 8:1. Hned po nich přišel na řadu zápas mezi Badegg Boys a Last Minute. Druhý jmenovaný tým se ujal po minutě hry vedení, to mu ale vydrželo další minuta a půl a hráči v černém srovnali. Hráči Last Minute šli postupně do tříbrankového vedení, které ale bylo během šesti minut druhé části smazané – 4:4. Remízový stav trval necelé dvě minuty a Last Minute šli zásluhou Jiřího Šidli. Závěrečné power-play nepomohlo, a tak si Last Minute připsali úvodí výhru na letošním Open Game.

V přestřelku se proměnil duel amatérů Saigonu a Haluzářů. Saigon rychle vedl 3:0 po trefách Ondřeje Miškova a dvou Filipa Vrchovského, snížení půl minuty před poločasovým hvizdem Marka Lengála slibovalo zajímavý průběh druhé části. Ten také přišel. Miškov dokonal hattrick, na druhé straně se činil David Grogor. Ale poslední slovo měl definitivně hráč Saigonu. Celkem šesti brankami a dvěma asistencemi se podílel na výhře 9:4.

Také další zápas v této kategorii se změnil v přestřelku, a to hned v první části. Tornados Hradec Králové narazili na Skoromistry. Úvodní gól až z 9. minuty ale odstartoval osmigólovou poločasovou kanonádu, po které Hradec vedl 5:3. Druhá polovina začala o poznání opatrněji, ovšem vše se opět zlomilo. Za Skoromistry sice čtvrtým gólem snižoval Jan Fišar, dva rychlé góly Michala Skrovného ale znamenaly skóre 7:4, které následně ještě navýšil Pavel Hellman.

Zápas Peaches IBKTelnicí začal opatrně z obou dvou stran. I přes slibné šance na obou stranách se ani jeden z týmů do poločasu gólu nedočkal. Opatrná hra s náznakem šancí pokračovala i po přestávce a oba celky drželi především pozorní gólmani, nebo pomohla branková konstrukce, jako v případě Peaches, a to hned dvakrát. Dvě minuty před koncem byl nařízen samostatný nájezd pro Telnici, který Jan Charvát bez problému proměnil a rozhodl tak o výhře svého týmu.

Strhující duel byl k večeru vidění na Sportpointu, kde na sebe narazily celky, které Open Game v historii vyhrály – BSP Liberta a Richmond. Liberta se ujala zásluhou Vojtěcha Zezulky vedení, Richmond kontroval dvěma trefami Koutného a Coufala, ale během třiceti vteřin bylo opět srovnáno, trefil Miroslav Mayer. Do poločasu úřadoval jen současný šampion turnaje, který se dostal do tříbrankového vedení. To si následně udržel i po snížení Liberty z kraje druhého dějství, když na 6:3 upravoval znovu Jiří Koutný. Závěr ale vyšel BSP. Nejprve dva góly Miloše Tyla znamenaly snížení manka na rozdíl jednoho gólu, 100 vteřin před koncem zápasu na konečných 6:6 vyrovnával Martin Ryneš.

Stoprocentní úvodní den mají za sebou hráčky DT LiMo i Židenic. LiMo si ve svém druhém zápase poradilo s Lassie‘s snout. Střelkyně z prvního zápasu, Michaela Žáková, mířila přesně i v tomto zápase, a doplnila ji kolegyně Kateřina Peterková. Brněnské Židenice udržely i v druhém zápase čisté konto. Výsledek 4:0 byl ještě pro Protivný & Sprostý milosrdný.

Dobrý výkon předvedli florbalisté Hradce nad Moravicí proti Valmez Golden Dew. První gól zaznamenali už v úvodní půlminutě a pokračovali v efektivním herním projevu. Dějství tak zakončili se čtyřmi brankami v síti Valmezu. Také zbytek utkání proběhl pod kontrolou Hradce, který častěji držel míček a triumfoval 6:0.

Náročný duel čekal na Troopers Moravany. Proti nim se postavili hráči Apolla, jimž se podařilo jít do vedení 6:5. Závěr utkání ale vyšel mnohem lépe Troopers díky třem brankám během sedmi minut. Tím se přiklonilo skóre na stranu Moravan – 8:6. Za vítězný tým si připsal čtyři góly a dvě asistence Stanislav Langášek.

Do hry zasáhl i loňský vítěz amatérského turnaje. Hattrick poměřil síly se Shooters Beta a začátek měl relativně dobrý. Zhruba v polovině úvodní půle se totiž prosadil Tomáš Pavelka. Obhájce titulu působil sebejistěji s míčkem a po chybách soupeře zvýraznil svůj náskok. I když se Shooters Beta ještě vrátili do boje o body, Hattrick výsledek 5:2 už neztratil.

Flamingos Brno otevřeli turnaj vysokou výhrou. K úspěchu nad Pološílenými veverkami jim pomohl kvalitní výkon v první části hry, kdy dali sedm branek. Hned tři trefy přitom přišly až v poslední minutě poločasu. Slepené góly Flamingos nechyběly ani v další fázi střetnutí a Pološílené veverky odešly s debaklem 4:10. Nejproduktivnějším hráčem Brna se stal Marek Horáček (1+4).

Drama si prožila mužstva Orlů Bořitov a IBK Aces. Oba týmy obrátily vedení soupeře a zdálo se, že finálním výsledkem bude remíza. To však nepřipustil Zdeněk Marčon, který zkompletoval hattrick a dotáhl Aces k vítězství 5:4.

Z povedeného vstupu do Open Game se raduje Žltý Sneh. Premiérové měření sil absolvoval proti Gentlemen’s clubu, na nějž vyzrál 5:3. Snadná výhra čekala na The Pisstols, kteří porazili Sport Team z Černé Hory 9:0. Náročný zápas pak absolvovali IBK Falcons s týmem MOPRA. Rozdílová branka Jana Trčky padla pár minut před koncem a Falcons brali všechny body.

autor: Tadeáš Míma

Na Sportpointu začal turnaj mužů i žen. V prvních dvou utkáních se představily zástupkyně něžnějšího pohlaví. Nejprve nastoupily hráčky Židenic proti White devils a v utkání si hned od počátku vytvořily převahu hráčky brněnského týmu. Tu korunovaly na konci desáté minuty brankou Martiny Indrové. Devils pak byla nabídnuta přesilovka po zbytečném sekání v útočném pásmu. Po úvodních střelách si ale hráčky Židenic vzaly míček na své hole a soupeřkám ho až do konce poloviny nepůjčily. A vstup do té druhé jim vyšel na výbornou, kdy zvyšovala Eva Smutná, z přesilovky Michaela Lupačová a již na 4:0 Kristýna Šťastná. Skóre nakonec uzavřela dvěma trefami ještě Kristýna Pospíšilová, a tak si hráčky Židenice připsaly úvodní výhru na turnaji.

V druhém duelu se utkaly celky DT LiMo a Brněnských Bohyň. LiMo se hned v první minutě ujalo vedení z hole Michaely Žákové. Stejná hráčka později zajistila svému týmu dvougólové vedení. Bohyně si později vytvořily mírnou převahu, ovšem všechny šance skončily na pozorné brankářce Novákové. Druhá půle přinesla příležitosti na obou stranách, výsledek se ale již nezměnil.

Muži odstartovali soubojem mezi Heinebergem a Bobrky. Z úvodního tlaku vytěžil nejvíce prvně jmenovaný tým, který se ujal vedení zásluhou Jana Grábla. Aktivita Heinebergu pokračovala, ale gólu se dočkaly až v polovině druhé části. Chybnou rozehrávku Bobrků vystihl střelec první branky a Jan Bauman navýšil vedení na 2:0. V čase 25:50 se o snížení postaral ranou Červenka, prakticky okamžitě to ale bylo opět o dvě branky. Rychlou souhru hráčů v růžovém zakončoval znovu Grábl. Bobrky se hnaly za vyrovnáním. Na rozdíl jedné branky korigoval Lukáš Pešat, vyrovnání odmítl třicet vteřin před koncem Lukáš Kvapil, když netrefil prázdnou branku, a tak utkání skončilo vítězstvím Heinebergu.

Dream Vidláci nastoupili proti Sokolu Rudné a na rozmezí páté a šesté minuty šli rovnou do dvoubrankového vedení, prosadili se Prokop Ferdan a Radovan Kubek. Do poloviny zápasu se skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve se hráčům Rudné podařilo snížit, poté měli ve vlastním oslabení více šancí, ale udeřili Vidláci, a tak bylo skóre v přestávce 3:1. Převahu korunovali Vidláci i v druhé části a došli si pro výhru 7:1.

Hala VUT viděla hned zkraje dva debakly. Hráčky Aligators Šitbořice nastřílely devět branek týmu Protivný & Sprostý, obhájce titulu v kategorii Muži, Richmond, si došel pro úvodní výhru 12:4 nad MAH Košér.

Open Game zahájily amatérské týmy Ham&Axe a Skurut Hai Brno. První větší šanci si vypracovali hráči Ham&Axe, jenže gól padl na opačné straně. Premiérovou trefu turnaje si připsal Adam Diviš. Hráči v oranžových dresech i přesto do konce poločasu zabrali a vrátili remízové skóre. Na začátku druhé části to naopak vypadalo lépe pro Skurut Hai, které šlo do vedení 5:2. Soupeř však znovu udělal ze zápasu drama a v poslední minutě sahal po vyrovnání. To mu ale uteklo kvůli porážce 5:6.

Zápas Pacienti Luka nad Jihlavou – FBK Pobřeží Kocoviny dlouho rozhodovala jediná branka. Poté, co Kocovina neproměnila trestné střílení, skóroval v úvodní půli Michal Švengr z družstva soupeře. Další průběh duelu však přinesl zlepšení FBK. Pacienti přišli o vedení a došlo k dělbě bodů.

Vyrovnané utkání čekalo na Bejvávalo a Tornados Hradec Králové. Zkraje druhého dějství vedli Východočeši 3:1, florbalisté Bejvávalo však ukázali senzační obrat a vyhráli 6:4. Třemi kanadskými body přispěl k úspěchu Jakub Fedra (2+1).

Sebevědomě za prvním vítězstvím vykročili Los Bambulos. Ti na úvod skupiny nastoupili proti FBC Čůčo a trefili se hned třikrát za poločas. U všech těchto gólů asistoval Vladimír Kusch. K hattricku asistencí se přidal ve druhé fázi také Adam Kysela a pomohl Los Bambulos k výsledku 6:0.

Salesko vstoupilo do turnaje proti BushBandu, který se po jedné z akcí dožadoval gólu. Rozhodčí nicméně tuto situaci neuznali. BushBand to ale nemuselo mrzet, protože si postupně vytvořil náskok o tři branky. Během dalších minut ovšem přišla změna a Salesko snížilo na kontaktní rozdíl. Výsledek přesto už zůstal na straně BushBandu, jenž před koncem upevnil svoji výhru.

Bez inkasované branky uspěli Hornets Brno nad Veterans of Valmez (4:0). Dvakrát se prosadil Martin Janiczek a podpořil relativně klidný vstup týmu do základní skupiny.

Ve spolupráci s brněnským barem High Five je připraven na všechny tři večery na Open Game doprovodný program.