Brněnští Gulliveři ve svém zahajovacím zápasem narazili na slovenský tým Blueberries Modra. Až dvě minuty před koncem se podařilo hostům ze Slovenska korigovat stav na konečných 8:1. Hned po nich přišel na řadu zápas mezi Badegg Boys a Last Minute. Druhý jmenovaný tým se ujal po minutě hry vedení, to mu ale vydrželo další minuta a půl a hráči v černém srovnali. Hráči Last Minute šli postupně do tříbrankového vedení, které ale bylo během šesti minut druhé části smazané – 4:4. Remízový stav trval necelé dvě minuty a Last Minute šli zásluhou Jiřího Šidli. Závěrečné power-play nepomohlo, a tak si Last Minute připsali úvodí výhru na letošním Open Game.

V přestřelku se proměnil duel amatérů Saigonu a Haluzářů. Saigon rychle vedl 3:0 po trefách Ondřeje Miškova a dvou Filipa Vrchovského, snížení půl minuty před poločasovým hvizdem Marka Lengála slibovalo zajímavý průběh druhé části. Ten také přišel. Miškov dokonal hattrick, na druhé straně se činil David Grogor. Ale poslední slovo měl definitivně hráč Saigonu. Celkem šesti brankami a dvěma asistencemi se podílel na výhře 9:4.

Také další zápas v této kategorii se změnil v přestřelku, a to hned v první části. Tornados Hradec Králové narazili na Skoromistry. Úvodní gól až z 9. minuty ale odstartoval osmigólovou poločasovou kanonádu, po které Hradec vedl 5:3. Druhá polovina začala o poznání opatrněji, ovšem vše se opět zlomilo. Za Skoromistry sice čtvrtým gólem snižoval Jan Fišar, dva rychlé góly Michala Skrovného ale znamenaly skóre 7:4, které následně ještě navýšil Pavel Hellman.

Zápas Peaches IBKTelnicí začal opatrně z obou dvou stran. I přes slibné šance na obou stranách se ani jeden z týmů do poločasu gólu nedočkal. Opatrná hra s náznakem šancí pokračovala i po přestávce a oba celky drželi především pozorní gólmani, nebo pomohla branková konstrukce, jako v případě Peaches, a to hned dvakrát. Dvě minuty před koncem byl nařízen samostatný nájezd pro Telnici, který Jan Charvát bez problému proměnil a rozhodl tak o výhře svého týmu.

Strhující duel byl k večeru vidění na Sportpointu, kde na sebe narazily celky, které Open Game v historii vyhrály – BSP Liberta a Richmond. Liberta se ujala zásluhou Vojtěcha Zezulky vedení, Richmond kontroval dvěma trefami Koutného a Coufala, ale během třiceti vteřin bylo opět srovnáno, trefil Miroslav Mayer. Do poločasu úřadoval jen současný šampion turnaje, který se dostal do tříbrankového vedení. To si následně udržel i po snížení Liberty z kraje druhého dějství, když na 6:3 upravoval znovu Jiří Koutný. Závěr ale vyšel BSP. Nejprve dva góly Miloše Tyla znamenaly snížení manka na rozdíl jednoho gólu, 100 vteřin před koncem zápasu na konečných 6:6 vyrovnával Martin Ryneš.

Stoprocentní úvodní den mají za sebou hráčky DT LiMo i Židenic. LiMo si ve svém druhém zápase poradilo s Lassie‘s snout. Střelkyně z prvního zápasu, Michaela Žáková, mířila přesně i v tomto zápase, a doplnila ji kolegyně Kateřina Peterková. Brněnské Židenice udržely i v druhém zápase čisté konto. Výsledek 4:0 byl ještě pro Protivný & Sprostý milosrdný.

Tento článek si četlo již: 1164 čtenářů
autor: Michal Jilka