Páteční program amatérů na hale Tesla začalo jednoznačné utkání hradeckých Tornados s Redblack. Vedení Hradce 12:0 korigoval až v samém závěru Ondřej Holoubek, a tak si Tornados připsali druhou výhru na turnaji.

O poznání vyrovnanější duel následoval mezi FBC Salesko a Západočeskými bouchačkami. První jmenovaný tým se dostal ve třetí minutě do dvoubrankového vedení. Ještě rychleji se však podařilo srovnat Západočechům po dvou trefách Václava Slavíka. Poločasové vedení však patřilo Salesku, za které přidal třetí gól Jaroslav Maša. Ti také aktivněji vstoupili do druhé části, gól ale padl na druhé straně, kdy se z otočky prosadil Jan Malkus, který necelé dvě minuty před koncem odmítl remízový výsledek s opět po spolupráci s Daliborem Berkou rozhodl o výhře Bouchaček.

Na Hattricku se utkali brněnští HornetsIBK Muchy. Hned po 30 vteřinách se Hornets dočkali gólu, prosadil se Jéňa Šamánek. Po té gólová aktivita upadla, a i přes výborné zákroky brankářů se diváci v hale do poloviny nedočkali. Brankové hody začaly až v polovině druhé. Muchy srovnaly zásluhou Filipa Sedmery, Ryšánek na druhé straně znovu předal vedení Brňanům. Během dvou minut ale Muchy otočily zápas zásluhou Nevěřila a Dočekala. Už se zdálo, že utkání skončí výhrou hráčů v modrém, ale 50 sekund do konce rozhodl o dělbě bodů Michal Odložilík.

Dopolední průběh turnaje zatím nabízí jednostranné výsledky. Gullivers Brno vyhráli 8:2 nad Dream Vidláci Team, když už po třech minutách vedli 3:0. Během první půle ještě zlepšili svoji výchozí pozici a pak už náskok nepustili.

Stejným rozdílem zvítězila i BSP Liberta nad Heinebergem. Poražený tým sice otevřel skóre, ale Liberta na tuto situaci snadno odpověděla. Pohodlný výsledek si připsal i obhájce Richmond. Ten herně překonal Technické služby, kterým nasázel osm branek. Sám přitom inkasoval pouze jednou. Hned na polovině gólů měl svůj podíl Jiří Koutný (2+2).

Šesti trefami zahájili svůj den florbalisté Hattricku Brno proti Blueberries Modra. Tím napravili svoji minulou prohru s Gullivers.

Tento článek si četlo již: 1018 čtenářů