Starší příspěvky:12345678910

V semifinále přípravek se potkaly celky TEMPISH Vítkovice a Hattricku Brno Red. Hattrick se dostal do vedení po brance Lukáše Horáka, záhy ale srovnal po individuální akci Dominik Novák, kterého napodobil jeho jmenovec Jakub a Vítkovice vedly. A za chvíli bylo opět všechno jinak! Michal Polák a Jan Ždímal naklonili misky vah na stranu Brňanů. Pět minut před koncem bylo ale opět vyrovnáno z hole Jakuba Illeka. Šance na rozhodnutí utkání pak byly na obou stranách. Jednu z nich využil a druhým gólem rozhodl o postupu Vítkovic Jakub Novák.

Druhé semifinále této kategorie bylo jednoznačnější. Dvojice Bulldogs Brno Jakub Zachoval a Petr Úlehla doslova zničila soupeře z Košic poměrem 8:2.

Mladší žáci Zlínu Lions U13 narazili na bratislavské Snipers. A byli to právě hráči slovenského celku, kteří do utkání vstoupili aktivněji, což korunovali dvěma góly v rozmezí 40 vteřin. Jenže to stejné se povedlo zlínským hráčům a stav semifinále byl rázem opět nerozhodný. V čase 12:23 pak obrat svého týmu završil Jakub Vít. Druhá část začala náporem Snipers, gól ale již diváci neviděli a tak se z postupu dál radovali hráči Zlína.

V druhém, souběžně hraném duelu na hale Tesla se potkali IBK TORVIT a Black Angels 2005. Gól Tomasze Grycze z poloviny páté minuty znamenal vedení prvně jmenovaného týmu, které chvíli na to navýšil Nikolas Vizváry. Ještě před poločasovým hvizdem bylo ale srovnáno, kdy se dvakrát prosadil Matěj Lubas. Také po přestávce pokračoval vyrovnaný souboj. Gryczův druhý gól následně trumfl hattrickem Lubas. Brankové hody pokračovaly, také Vizváry vstřelil druhou branku, Lubas ovšem pokračoval v představení a dal čtvrtou branku. Ani to ale nestačilo. Hattrickem rozhodl o postupu Torvitu Vizváry, kterého ještě doplnil Filip Szemla a Lukáš Fukala.

O postup do finále juniorů tvrdě bojovali IBK Plantážníci a FBC Ostrava. I když skóre zůstávalo dlouho 0:0, o útočné akce rozhodně nebyla nouze. Brankáři na obou stranách ale ukazovali nadstandardní zákroky. Remízový stav se nezměnil ani během přesilovek. Až dvě a půl minuty před koncem poslal míček do sítě Michal Sládek, který ještě přidal gól do prázdné klece. Plantážníci tak dosáhli na finále po výhře 2:0 a na Ostravu zbyl bronz.

V semifinále starších žáků na sebe narazily velmi kvalitní týmy. Vítkovice soupeřily s Libercem o vysněné finále. Na úvodní branku se čekalo až do druhého poločasu, kdy zamířil přesně Adam Zubek. Ztráta jednoho gólu však motivovala Liberec jít dopředu a vyrovnat. V dalších minutách Severočeši výrazně zlepšili zakončení a nenechali si utéct postupový výsledek 4:2.

Do finále starších žáků se probojoval také Tatran Střešovice Red, jenž uspěl nad Gullivers Brno 7:3. Finálový duel absolvují i tatranští junioři po výhře na samostatné nájezdy nad Black Angels (3:2pn). Střešovice přitom měly výhodu 2:0, a tak musely před koncem pořádně zabrat.

Dva hattricky ve finále mladších žákyň Olomouc

Finálové utkání mladších žákyň mezi FBC Hranicemi a FBS Olomouc začal lépe tým Olomouce, ale z úvodních šancí branka nepadla. Hranice poprvé zahrozily na konci sedmé minuty, stav zůstal neměněný. Postupně ale zvyšovaly tempo a tlak, který korunovaly ve 14. minutě, backhendovou střelou uspěla Eliška Bernardová. Převaha hráček v bílém nepolevovala a byla to opět hráčka s číslem 90, která navýšila stav na 2:0. Olomoucké hráčky ale zabraly a Gabriela Vaculová snížila.

A Olomouc pokračovala v tlaku i v druhé polovině a v čase 26:55 se dočkala vyrovnání z hole Veroniky Mrázkové, která taktéž dokonala obrat po další minutě hry. Ten ovšem po další minutě a půl hattrickem odmítla Bernardová a začínalo se od začátku. Finále nefinále, týmy se vrhly do útočení. 95 vteřin před koncem završila také Mrázková hattrick a tím vystřelila Olomouci vítězství v turnaji Open Game.

Semifinále kategorie elévů proti sobě svedlo Vítkovice a Hattrick Brno. Hattrick se dostal do dvoubrankového vedení zásluhou Adama Klusoně a Jana Mikeše. Vítkovice ještě před polovinou z hole Matěje Suchého snížili. Část s číslem dvě přinesla dvě rychlé branky na obou stranách – 3:2. Definitivní tečku za postupem do finále pak dal druhým gólem v zápase Mikeš a Hattrick postoupil.

Druhé semifinále vidělo pražské derby, ACEMA Sparta se střetla s Black Angels 2007. A gól přinesla již třetí minuta, po spolupráci s Danielem Večlem se trefil Jan Krejča. Stejná dvojice úřadovala na sklonku 10. minuty a bylo to o dvě branky. Standardní situace Angels z poloviny hřiště ale znamenala snížení, trefil se Marek Pecka. Sparta ale nenechala nic náhodě a dvěma dalšími branky navýšila vedení, které ještě do přestávky stáhl Vojtěch Budínský. Druhá polovina pokračovala v podobnému duchu a ACEMA postupně navýšila skóre až na konečných 6:3 a postoupila do turnajového finále.

Finálový den odstartovalo také čtvrtfinále starších žáků. V něm se představily Vítkovice a Hattrick Blue. Výborný úvod si připravili Ostravané, za něž skóroval v čase 0:33 Martin Gattnar. To dostalo Brno pod tlak a potřebovalo výsledek co nejdříve změnit. Ostravané však byli efektivnější a ještě v první půli vedli 4:0. Jakub Seibert navíc proměnil trestné střílení. Druhou dvacetiminutovku zdramatizoval Hattrick třemi góly, ale celkově měly Vítkovice stále navrch. Domácí tým tak prohrál 3:7.

Čtvrtfinále čekalo i kategorii dorostenců. Do zápasu dobře naskočili Black Angels, kteří už po minutě hry dali branku Kaštan gangu. Tato situace je nabudila k dalším šancím a posílili náskok na 2:0. Kaštan gang se však začal na hřišti osmělovat a postupně obrátil výsledek. Změna nepřišla ani v napínavém závěru, což znamenalo konec pro Pražany.

Finálový den z haly Vodova můžete od 8:00 sledovat online na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/hummelopengame/.

Finále dorostenek jednoznačně pro Black Angels

V tom prvním se utkaly Black Angels a FBŠ Jihlava. A byl to prvně jmenovaný tým, který se na konci sedmé minuty ujal vedení po střele Nicol Randové. I přes šance na obou stranách se stav do poločasu nezměnil. Povedený vstup Black Angels pak znamenal vedení 2:0. Po nahrávce Adély Kuchařové skórovala Adriana Fricová. Hra se postupně přelévala z jedné strany na druhou, ovšem bez výraznější šance. Vše změnila až 32. minuta. Rychlý brejk zakončila kličkou brankářce Iva Rektoříková a bylo to již o tři branky. Do konce zápasu už se nic nestalo, a tak se Black Angels staly prvními vítězkami letošního Hummel Open Game!

Tempish suverénní také ve finále

Finále juniorek pak čekalo na Ivanti Tigers Jižní Město a 1. SC TEMPISH Vítkovice. A Vítkovické hráčky začaly hodně zostra. Hned první šanci svého týmu proměnila Michaela Kubečková. A opět to jiskřilo jak na hřišti, tak v hledišti, kde se fankluby jednotlivých týmů neustále předháněly v povzbuzování. Šance se posléze střídaly na obou stranách, ale pozorné obrany v čele s brankářkami držely své týmy. Uchytila se až střela kapitánky Denisy Hyršové a půl minuty před poločasem v rozmezí dalších osmi vteřin také rány Lenky Novotné a Elišky Plankové. Druhá polovina začala stejně jako ta druhá a Vítkovice si připsaly pátou branku. Tigers to ale nezabalily a vypracovaly si další nadějné šance, z nichž jednu přetvořily v gól. Definitivní tečku za finále a celým turnajem juniorek pak udělala Nikola Libedova a na vítkovické straně mohly vypuknout oslavy.

Kategorie přípravek zná složení semifinále. Mezi nejúspěšnější čtyřku turnaje se probojovaly Vítkovice, jež zdolaly Orel Telnice (5:2) a těsně také Black Angels (2:1). Jejich dalším rivalem bude Hattrick Red, který v play-off dosud ani jednou neinkasoval (výhry 16:0 a 8:0). Druhou semifinálovou dvojicí se stali Bulldogs Brno a ATU Košice.

Postupující čtveřice vykrystalizovala i v turnaji elévů. Derby pražských celků odehrají Black Angels se Spartou. Oba týmy si zatím vedly ve vyřazovací části poměrně suverénně, což se nyní zřejmě změní. Jednoznačně mluvilo například čtvrtfinále – andělé uspěli nad Snipers Bratislava 8:1 a Sparta deklasovala Prague Tigers 11:2. O účast ve finále se poperou také Vítkovice s Hattrickem Blue. Ani tato družstva nenechala nic náhodě a stvrdila postup klidnými výsledky.

V play-off mladších žáků většinou padalo mnoho branek. Takovým zápasem se stalo měření sil mezi Karvinou a White Devils, jež rozhodly až samostatné nájezdy. Za karvinský výběr v něm dal rozdílovou trefu Radek Stolarik a zajistil vítězství 8:7. Naopak jednoznačný průběh měl duel Tatran Střešovice Red – FBC Liberec (11:1). Z účasti ve čtvrtfinále se aktuálně těší Zlín Lions, Gorily Plzeň, IBK TORVIT nebo právě Tatran.

Jedno z dramatických utkání starších žáků přinesl Bučis team a Uherský Brod. Moravští hráči vyrovnali v samotném závěru druhé půle a obrat dokonali v samostatných nájezdech. V následujícím kole však nestačili na Mladou Boleslav, jež je porazila 6:0. Mezi osm nejlepších pokračuje Tatran, Vítkovice či Žďár nad Sázavou po vyřazení panterů z Otrokovic.

Dorostenečtí hráči byli u několika těsných výsledků. Královské Vinohrady zdolaly Otrokovice 1:0 po samostatných nájezdech zásluhou Hieu Nguyena. Dovednostní disciplína pomohla k postupu přes Slavii Plzeň i Olomouci (2:1pn). Pouze o dva góly pak zvítězilo FBC Slovácko nad Gullivers.

Dvě dramatická utkání ustál Tatran Střešovice. Ten dvakrát postoupil až díky nájezdům. Nejdříve pokořil Team Austria (3:2pn), na což navázal proti Gullivers (2:1pn). Klidnější souboje měli Plantážníci, kteří vyřadili Blansko (17:2) a Chomutov (13:1).

Hala Kounicova přivítala semifinále mladších žákyň. V něm se střetly hráčky Hranic a Bulldogs Brno. Díky dobrému zakončení vedly Hranice po dvanácti minutách už 4:0. V následujícím dějství už vedoucí tým ustál důležité situace a ubránil výsledek 6:1. Druhé semifinále proběhlo mezi Olomoucí a Black Angels. Na startu druhé části vedl hanácký výběr 3:0, ale Pražanky se později dotáhly do kontaktu. Olomouc však vydržela závěrečný tlak a zdolala kvalitního rivala v boji o finále.

autor: Tadeáš Míma

Semifinále dorostenek proti sobě postavilo pražské Black Angels a brněnské Bulldogs. Do zápasu lépe vstoupil první jmenovaný tým a už v sedmé minutě se radoval z vedení 2:0. Převahu Pražanek ještě před poločasem korunovala Lucie Bohumínská, na kterou následně navázala Adéla Kuchařová a bylo jasno o prvním finalistovi.

Druhé semifinále této kategorie obstaral úspěšný polský celek MMKS Podhale s FBŠ Jihlava. V zápase se dlouho čekalo na první gól, který padl až dvanáct vteřin před poločasovým hvizdem a postarala se o něj Kateřina Seemannová. Na tu v druhé části navázaly tři další spoluhráčky a zdálo se být rozhodnuto. Podhale ale zavelelo ke steči a dvěma góly během dvaceti vteřin korigovalo stav. Deset minut před koncem to bylo už jenom o jednu branku, hattrick dovršila Ania Osmala. Závěr zápasu si ale už hráčky z Vysočiny pohlídaly a postoupily do finále.

Juniorky FB Factor se střetli v semifinále s vítkovickým Tempish, od kterého v prvním zápase na turnaji dostaly šest branek a od začátku nic nenasvědčovalo tak jednoznačnému průběhu. Byly to právě hráčky finského týmu, které měly první dvě velké šance zápasu, ale skóre se měnilo na druhé straně. V signalizované výhodě se prosadila Barbora Husková, kterou posléze doplnila Denisa Hyršová a bylo to 2:0. Přesilovou hru měly naopak seveřanky, v největší příležitosti však nastřelily pouze tyč. Ta zazvonila mimo jiné i na druhé straně, kde padaly především góly. Tempish vstřelil ještě tři, podruhé porazil svého soupeře a na Open Game došel až do finále.

Střešovický Tatran narazil ve svém semifinále na Ivanti Tigers Jižní Město. A byl to duel nejenom na hřišti, ale také v hledišti! Zápas byl od začátku více než vyrovnaný. Do vedení se hned po dvaceti vteřinách dostalo Jižní Město po brance Kateřiny Kovaříkové, ale Lucie Želízková v sedmé minutě srovnala. Vstup do druhé části vyšel znovu Ivanti, které do vedení poslala opět Kovaříková, rána z hole Adély Košvancové znamenala opět srovnání. A bitva pokračovala! Záhy to bylo 3:3 a šance se střídaly na obou stranách. Tři minuty před koncem pak zaznamenala čtvrtou trefu Ivanti Lucie Řezáčová.

Hala Kounicova přivítala semifinále mladších žákyň. V něm se střetly hráčky Hranic a Bulldogs Brno. Parádní vstup do utkání ukázaly Hranice, které využily několika nepřesností v obraně soupeře. Díky dobrému zakončení tak vedly po dvanácti minutách 4:0. Do poločasu stihly buldočky pouze snížit jediným gólem. Následující dějství odehrály Hranice zkušeně a ubránily výsledek 6:1. Střelkyní tří branek byla Nela Kubalčíková. Hranice čeká finále, Bulldogs převzaly bronzové medaile a pohár za třetí místo.

Druhé semifinále proběhlo mezi Olomoucí a Black Angels. Oba týmy si tvořily střelecké pozice, ale často jim chyběl lepší závěr situace. To změnila Kateřina Stoklásková z družstva Olomouce, jež otevřela skóre překvapivou ranou. Když se pak na startu druhé části změnilo skóre už na 3:0 pro Moravanky, vypadaly postupové šance jednostranně. Drama přinesl až další vývoj, kdy se Black Angels dotáhly do kontaktu. Olomouc však udržela míček mimo branku a zdolala kvalitního rivala.

Na Morendě odstartovalo play-off elévů duelem Orlu Telnice a Střešovic Black. Telnický Daniel Tretera svými šesti body přispěl k vysoké výhře 9:1.

V zajímavém utkání se střetli brněnští Hornets a Torpedo Havířov. Torpedo v utkání vedlo, Hornets ale utkání dokázali dvěma brankami otočit. Po chvilce byl stav opět vyrovnaný, kdy za Havířov podruhé skóroval Matěj Pezda. Tři rychlé branky Brňanů znamenali stav 5:2. Nabídnutá přesilovka pak znamenala korigování stavu na 5:3 hattrickem Pezdy. Drama pokračovalo i nadále a Ondřej Martinček snížil na rozdíl jediné branky! To bylo ale vše a gól nepadl ani při závěrečné standardní situaci.

Také utkání nejstarších kolegů těchto týmů nabídlo dramatický průběh. Ani jedem tým se dlouho nemohl dostat do slibné šance, úspěch slavila taktická příprava obou týmů. Na poločasové bezgólové remíze nic nezměnila ani přesilovka Hornets. Až 24. minuta přineslo branku. Povedenou prudkou střelou se prezentoval brněnský Martin Janiczek a jeho tým vedl. Torpedo se rázem osmělilo a Hornets držel jen pozorný brankář, kterého zastoupili i obránci. Oba celky pak měly možnost přesilové hry. Svoji druhou následně Hornets zužitkovali k dvougólovému vedení. Velký tlak Torpeda přinesl velký obrat! Po kličce za brankou snížil Adam Klimeš, záhy vyrovnal stav Daniel Matloch a za dalších třicet vteřin zcela otočil průběh Petr Šomodi. Závěrečná hra bez brankáře nepomohla a postup tak slavilo Torpedo Havířov.

Čejkovická hala nabídla duel mladších žáků mezi Bulldogs Brno a Bučovicemi. Druhý jmenovaný tým se z kraje utkání dostal do vedení, Bulldogs ale záhy zápas otočili a došli si pro poločasové vedení 6:2. Bučovice si na začátku druhé části vypracovali několik zajímavých šancí, z nichž střela Štěpána Hrozy zapadla z dálky do branky. Brňané si ale celkové vítězství a tím i postup utéct nenechali.

Velké vítězství čekalo na elévy hodonínského Očovu proti Bulldogs Brno. Od začátku byl Hodonín ve vedení, a i přes postupné dotahování soupeře z Brna nakonec zvítězil 4:2, což vyvolalo obrovskou radost nejenom u fanoušků, ale především na tvářích samotných hráčů.

Starší žáci Hattricku Brno Blue potkali v zápase play-off pražské Black Angels Black. Ještě na začátku druhého poločasu vedli Brňané 3:0 a vše nasvědčovalo k lehké výhře. Tým z hlavního města se ale vzchopil a dvěma rychlými góly snížil na rozdíl branky jediné. Angels následně dostali výhodu přesilové hry, ale gól nepadl, proto se z postupu dál mohli radovat hráči Hattricku.