Dva hattricky ve finále mladších žákyň Olomouc

Finálové utkání mladších žákyň mezi FBC Hranicemi a FBS Olomouc začal lépe tým Olomouce, ale z úvodních šancí branka nepadla. Hranice poprvé zahrozily na konci sedmé minuty, stav zůstal neměněný. Postupně ale zvyšovaly tempo a tlak, který korunovaly ve 14. minutě, backhendovou střelou uspěla Eliška Bernardová. Převaha hráček v bílém nepolevovala a byla to opět hráčka s číslem 90, která navýšila stav na 2:0. Olomoucké hráčky ale zabraly a Gabriela Vaculová snížila.

A Olomouc pokračovala v tlaku i v druhé polovině a v čase 26:55 se dočkala vyrovnání z hole Veroniky Mrázkové, která taktéž dokonala obrat po další minutě hry. Ten ovšem po další minutě a půl hattrickem odmítla Bernardová a začínalo se od začátku. Finále nefinále, týmy se vrhly do útočení. 95 vteřin před koncem završila také Mrázková hattrick a tím vystřelila Olomouci vítězství v turnaji Open Game.

Semifinále kategorie elévů proti sobě svedlo Vítkovice a Hattrick Brno. Hattrick se dostal do dvoubrankového vedení zásluhou Adama Klusoně a Jana Mikeše. Vítkovice ještě před polovinou z hole Matěje Suchého snížili. Část s číslem dvě přinesla dvě rychlé branky na obou stranách – 3:2. Definitivní tečku za postupem do finále pak dal druhým gólem v zápase Mikeš a Hattrick postoupil.

Druhé semifinále vidělo pražské derby, ACEMA Sparta se střetla s Black Angels 2007. A gól přinesla již třetí minuta, po spolupráci s Danielem Večlem se trefil Jan Krejča. Stejná dvojice úřadovala na sklonku 10. minuty a bylo to o dvě branky. Standardní situace Angels z poloviny hřiště ale znamenala snížení, trefil se Marek Pecka. Sparta ale nenechala nic náhodě a dvěma dalšími branky navýšila vedení, které ještě do přestávky stáhl Vojtěch Budínský. Druhá polovina pokračovala v podobnému duchu a ACEMA postupně navýšila skóre až na konečných 6:3 a postoupila do turnajového finále.

Finálový den odstartovalo také čtvrtfinále starších žáků. V něm se představily Vítkovice a Hattrick Blue. Výborný úvod si připravili Ostravané, za něž skóroval v čase 0:33 Martin Gattnar. To dostalo Brno pod tlak a potřebovalo výsledek co nejdříve změnit. Ostravané však byli efektivnější a ještě v první půli vedli 4:0. Jakub Seibert navíc proměnil trestné střílení. Druhou dvacetiminutovku zdramatizoval Hattrick třemi góly, ale celkově měly Vítkovice stále navrch. Domácí tým tak prohrál 3:7.

Čtvrtfinále čekalo i kategorii dorostenců. Do zápasu dobře naskočili Black Angels, kteří už po minutě hry dali branku Kaštan gangu. Tato situace je nabudila k dalším šancím a posílili náskok na 2:0. Kaštan gang se však začal na hřišti osmělovat a postupně obrátil výsledek. Změna nepřišla ani v napínavém závěru, což znamenalo konec pro Pražany.

Tento článek si četlo již: 603 čtenářů