Starší příspěvky:12345678910

Druhé kolo play-off spojilo cesty IBK Notorics a The Pisstols. Za začátku utkání měli více střel Notorics, ale hodně akcí mířilo nepřesně. Branku tak dal za Pisstols Jakub Kovařík. Chvilková převaha IBK se i přesto nakonec ukázala, když vyrovnal Michal Maňas. Ve druhé půli přibylo faulů a vyhrocených situací, díky kterým Notorics zamíchali průběžným stavem. Závěr však ovládli třemi góly Pisstols a postoupili dál.

FBC 11 Trnava měla svoji premiéru ve vyřazovací části proti Pološíleným veverkám. Slovenský tým byl papírovým favoritem, ale po osmi minutách prohrával 0:2. Za veverky se trefili René Mikel a Václav Lorenc. Hráči Trnavy se rozjeli až postupem času a na startu druhého dějství už vedli o jednu branku. Rozdíly zůstávaly i nadále velmi malé a vrcholem zápasu se staly samostatné nájezdy. V nich rozhodovala střela trnavského Borise Sztruhára ve čtvrté sérii.

K nájezdové disciplíně došlo také mezi Západočeskými bouchačkami a mužstvem MOPRA. O dvougólový náskok přišli florbalisté bouchaček a museli se hodně snažit, aby vybojovali remízu. Po ní následovala dovednostní disciplína, kterou však urvala ve svůj prospěch MOPRA. Nejdůležitější střílení proměnil Tomáš Vondruška.

Na pokračování play-off se těší Saigon, jenž vyřadil IBK Prešovský beton. Přestože byl Saigon několikrát ve vedení o jeden gól, soupeř vždy výsledek upravil. V dalším průběhu hry už ale Saigon komplikace nedovolil. Třemi brankami za jedinou minutu si udělal dostatečnou rezervu a zvítězil 9:6.

S poměrně dobrým náskokem prošel dál i Pozdní sběr. Ten ukončil turnaj Štítenským apoštolům od svatého Jana. Postupující tým uspěl hlavně díky tomu, že zaznamenal pět tref v řadě. Na takové skóre nezvládli Štítenští apoštolové odpovědět a padli 4:8.

Vydařený druhý poločas mají za sebou Hornets Brno. Ve vzájemném střetnutí s Veterans of Valmez odehráli úvodní půli nerozhodně 2:2, nicméně další minuty už proběhly v jejich režii. Brňané působili přesvědčivým dojmem na obou stranách hřiště, což je dovedlo k triumfu o sedm gólů.

autor: Tadeáš Míma

13. ročník florbalového turnaje Hummel Open Game se uskuteční v roce 2019 v termínech 20. až 23. června a 27. až 30. června!

Engineers se na Sportpointu utkali s Bobrky. Vyrovnaná první polovina přinesla jenom jeden gól, a to z hole bobrckého Patrika Seevalda. Bobrky pak měly několik příležitostí na navýšení stavu, ale branku se jim do poločasu nepodařilo vstřelit. Počátek druhé části přinesl srovnání, kdy se prosadil Tadeas Zahumensky. A najednou se s góly roztrhl pytel. Nejdříve na 2:1 zvyšoval Seevald, o třicet vteřin později se pak prosadil také jeho kolega Klvaňa, to vše korigoval za dalších dvacet sekund Zahumensky, aby dvoubrankové vedení vrátil Bobrkům Vojtěch Trčka. Bobrky ještě do konce přidaly dva zásahy a po výhře 6:2 postupují dál.

23 branek bylo k vidění na Hattricku v zápase Saigonu a IBK Vladimír. Osm přesných zásahů Jaromíra Filipa, které čtyřikrát doplnili Jiří Matušinský a Ondřej Miškov, znamenaly drtivou výhru Saigonu 17:6.

Marek Hellebrand zařídil hattrickem postup MAH Košér v souboji s Badegg Boys. Jeho tým ale nejdříve prohrával po zásahu Tomáše Zacha. Již do poločasu ale Košér vývoj otočil, prosadil se právě Hellebrand, který svůj hattrick zkompletoval až při závěrečném power-play Badegg Boys.

Bleskový nástup do utkání s Gymnáziem Chomutov zaznamenali junioři ze Sokolu Rudná. Dvě šance ještě v první minutě neproměnili, v polovině té druhé se již se zásahu radoval Martin Bobek a Rudná tak trochu překvapivě vedla. Chomutov ale nenechal nic náhodě a rychlými dvěma brankami otočil průběh. Rudná ještě stihla srovnat ale rány Tomáše Pavla a Radka Felkla znamenaly stav 4:2. To ještě do přestávky navýšil Jan Kolajta. Po ní už to bylo jednoznačné vystoupení chomutovských, kteří přidali dalších devět gólů a dokráčeli tak k postupu.

Samostatných nájezdů se dočkala hala VUT, kde po základní době skončil zápas Polámaného MixéruTechnickým službami 0:0. Jediným úspěšným střelcem v dovednostní soutěži se stal Matěj Kostka z Mixéru a zařídil tak opravdu nejtěsnější výhru a postup svého týmu.

Nájezdy rozhodovaly také zápas na Startu v amatérech. Tam byl ovšem výsledek poněkud divočejší. Gentlemen’s club zde vedl s Chodovem C třikrát o tři branky, ale mohutný závěr Chodovu, který v poslední 86 vteřinách vstřelil dva góly, znamenal celkovou remízu a na řadu tak přišly divácky atraktivní nájezdy a také zde proměnil svoji šanci jediný hráč, Zdeněk Podzemný z Gentlemen’s club.

První kolo play-off amatérů proti sobě svedlo Štítenské apoštoly a Central Gang Valašské Meziřící. Do vedení se hned ze začátku dostali „Saints“, na gól Ondřeje Vaculíka ještě našel odpověď Michal Václav. Od druhé poloviny první části ale úřadovali jenom hráči v červeném a třemi góly stanovili poločasový výsledek 4:1. A vyšel jim také vstup do druhé poloviny. Povedenou střelou se prezentoval Ladislav Gbelec, poté Jaroslav Liška využil nabídky od Štěpána Koncera a bylo to rázem o pět branek. Central Gang ještě ale zabojoval a brankami Vavříka s Václavem snížil na 6:3. A tlak pokračoval i nadále, což korunoval snížením na rozdíl dvou gólů Richard Plandor. To bylo ale vše, a tak se Apoštolové mohli radovat z postupu.

Také další duel na VUT byl vyrovnaný. IBK Prešovský Beton vyzval FBC Čůčo. Betonáři dvakrát do poloviny vedli, ale Čůčo vždy zásluhou Tomáše Srnky srovnalo. Prešovský Beton potom nedostával svému názvu a místo pečlivé obrany i útočil, z čehož plynulo vedení 5:3 ve 30. minutě. Na konci 33. minuty vzplály emoce na obou stranách a došlo ke strkanici, kterou rychle roztrhli rozhodčí. Prešovský Beton si nakonec vítězství i postup do dalšího kola pohlídal.

Amici Brno již měli ve vyrovnaném duelu s IBK Muchy postup ve svých rukou, když vedli na začátku druhé části již 3:1. Hattrick Filipa Sedmery ale vše zvrátil a Muchy jdou tak do dalšího kola.

Obhájce titulu z téže kategorie, Hattrick, ztroskotal v prvním kole na celku MOPRA. MOPRA vstoupila do zápasu lépe, vedla 2:0. Hattrick ale duel třemi brankami otočil a vedl 3:2, posléze také 4:3, ale ani to nestačilo. Lukáš Kotýnek a František Tarhaj rozhodli o postupu svého týmu v celkovém poměru 5:4.

V kategorii mužů odstartovali vyřazovací boje týmy Blueberries Modra a Last Minute a prvně jmenovaný tým začal aktivněji, z čehož plynula trefa Ferka Blahoviče. A i nadále byl aktivnější tým ze Slovenska. Od 10. minuty postupně hrozili i Last Minute a bylo z toho vyrovnání Michaela Weisera. Remízový stav netrval ani minutu a prosadil se kapitán slovenského celku Michal Benčurik, jehož oslava alá Cristiano Ronaldo pobavila především jeho spoluhráče. A nejenom jednou, jelikož stejný hráč proměnil také následný nájezd a stanovil tak poločasový stav 3:1. Blueberries jako by dvoubrankový náskok stačil, čehož využil Jiří Šidla ke snížení. A aktivitu Last Minute nepřerušilo ani oslabení. K vyrovnání ale nakonec nepomohlo ani závěrečné power-play a tak dál jde tým Blueberries Modra.

Brněnský Hattrick vyzval na Sportpointu tým Vidláků. V opatrném začátku se vystřídaly příležitosti na obou stranách, ale gól nepadl ani v polovině 8. minuty, kdy ránu Zdeňka Malicha zastavila tyčka. A tak udeřili Vidláci. Standardní situaci zužitkoval Prokop Ferdan. Tři vteřiny pak před poločasovým hvizdem selhal ve 100% šanci opět Malicha. Hattrick se prosadil až po 64 sekundách druhé části, v signalizované výhody pálil ostrými Dominik Dvořák a jeho tým nadále pokračoval ve zvýšené aktivitě. Tu přibrzdilo zbytečné vyloučení za příliš mnoho hráčů a nabídnutou možnost Vidláci využili k druhému gólu. Prohru svého týmu ale odvrátil druhou brankou Dominik Dvořák a zápas tak skončil remízou 2:2

Šancemi na obou stranách začalo utkání Gymnázia Chomutov a Last Minute, ale činili se brankáři na obou stranách. První kapituloval brankář Last Minute po střele Romana Houbala. Konec osmé minuty přinesl bleskurychlé využití přesilovky Chomutova, kdy pálil Radek Felkl. Tlak Chomutova nepolevoval, z čehož plynulo přestávkové vedení 5:0. Dvacátá minuta přinesla snížení z hole Michaela Weisera, ale to bylo od Last Minute vše. Šest gólů v druhé části znamenalo celkovou výhru Chomutova 11:1.

V posledním vystoupení Peaches ve skupině netrefil Jonáš Kúra hned v prvních vteřinách zápasu odkrytou branku Engineers. Mrzet ho to ale nemuselo. Hned v úvodu nabídli hráči ve žlutém mladíkům dvě přesilové hry. Při té druhé dostali navíc ještě možnost samostatného nájezdu, který bez větších problémů proměnil Jonáš Kreysa. O tři minuty později to už bylo o dva góly poté, co Patrik Rozkovec tečoval střelu Zdeňka Franka. Také Engineers dostali šanci trestného střílení, ale svoji šanci nevyužili. A tak úřadovali Peaches, a to do celkového skóre 12:0.

S bilancí sedmi vstřelených a sedmi obdržených branek odešli z haly VUT pro dnešek Štítenští apoštolové od svatého Jana. První duel nezvládli a Prešovskému Betonu podlehli 1:6. Stejným poměrem si pak ale poradili s brněnskými Amici a tabulku uzavřeli na třetím místě.

Další brněnský celek, Flamingos, sehrál s mladoboleslavskými Lions vyrovnaný zápas. A to doslova. Flamingos dvakrát vedli, nejprve 1:0 a následně 3:1. Lions ovšem v druhé půli skóre dotáhli a došlo tak k dělení bodů.

O první místo ve skupině G se utkali amatéři The Pisstols a Zlty Sneh a po první polovině to vypadalo, že to bude jednoznačná záležitost. Pisstols vedli po trefách Demeka, Jandáka, Kovaříka a Slámy 4:1. Slovenský tým ale v druhém poločase utkání dotáhl k celkové remíze 4:4. To mu ale nakonec nestačilo a díky lepšímu skóre berou první místo ve skupině The Pisstols.

Velké ofenzivní představení si připravili florbalisté Amici Brno. V duelu proti IBK Vladimír si rychle zajistili náskok a mohli hrát ve větším klidu. Hned nato se ale začal prosazovat také Vladimír. Amici proto bylo rádo, že udrželo po první patnáctiminutovce remízu. Druhé dějství však mělo jasný vývoj ve prospěch Brna, které završilo desítku v síti IBK. Hattrick zkompletovali Pavel Zbořil a Jan Hotárek.

Velmi těsný výsledek nabídl zápas Veterans of Valmez – IBK Muchy. Kvůli nepřesnostem v zakončení se na první branku čekalo až do druhé půle. Skóre otevřel za Valmez Daniel Hás, na něhož navázal Martin Zmydlený. Muchy ukazovaly výraznou bojovnost a v posledních minutách usilovaly o vyrovnání. Nakonec ale utrpěly porážku 1:2.

Efektivita střel dělala problémy FBC Vikings. Jejich soupeř IBK Notorics trpělivě čekal na své šance, s nimiž si často poradil gólově. Vikingové se začali trefovat do sítě až v poslední minutě, kdy dali dvě branky. Celkově tak Notorics získali druhé vítězství na turnaji v podobě 6:2.

Výsledek museli otáčet hráči BushBandu, kteří narazili na Západočeský bouchačky. Jako první inkasoval BushBand, jenže na tuto situaci odpověděl dvěma góly Martin Žilinský. Průběh hry byl ale hodně proměnlivý a ve druhé části opět vedli Západočeši. O finálním skóre přesto rozhodl až závěr utkání a dvě trefy v podání BushBandu.

Dobrý výkon ukázal celek IBK Aces, který nastoupil proti Hattricku. Brňané měli dlouho méně ze hry a Aces postupně zvyšovali náskok. Po prvním dějství to bylo už 4:0. Hattrick tak podruhé ve skupině prohrál, i když se ještě na chvíli dostal na kontaktní rozdíl.

Orel Boskovice absolvoval vyrovnanou přestřelku. Vedení boskovických hráčů nad Apollem nebylo během zápasu vyšší než dvě branky, což se jim nakonec vymstilo. Apollo začalo mocně dotahovat ztrátu a po gólech Viléma Bodláka a Adama Čížka došlo k nerozhodnému výsledku 4:4.

O druhou výhru na turnaji se snažil Saigon proti týmu EMCO slaví 20. A nebyl vůbec v lehké situaci. EMCO hrálo aktivně směrem dopředu a poradilo si také s nepříznivým skóre. V závěru první půle tak Saigon ztratil vedení o dva góly a najednou prohrával 4:5. Následoval ale další obrat, na který tentokrát doplatilo EMCO. Drama nakonec přineslo vítězství 9:7 pro Saigon, jenž rozhodl v přesilovce.

Tři body si připsal i Žltý Sneh. Slovenský tým uspěl v měření sil s VF Sport Team Černá Hora, kdy předvedl v obou poločasech silný útočný výkon. Odměnou se mu tak stal výsledek 8:2. Tři asistence vyprodukoval Martin Sokol, na kterého bodově navázal Martin Samek (2+1).

Čtyři branky stihl nastřílet v jediném utkání Zdeněk Bartoš. Jeho mužstvo Flashing Stars Havířov si poradil s Haluzáři 9:3. Hráči Havířova tím zaznamenali první výhru na turnaji, protože ve čtvrtek pouze remizovali s Trnavou.

O jedinou trefu uspěli Skoromistři. Jejich protivník Skurut Hai Brno přitom už měl náskok dvou gólů a zdálo se, že vykročil sebevědomě za vítězstvím. Skoromistři však úderně vstoupili do druhého dějství a nápor Brňanů si už pohlídali.

Remízou skončilo střetnutí mezi Orly Bořitov a Shooters Beta. Mnohem lepší úvod měli hráči Orlů, ale náskok 2:0 jim nevydržel. Druhý poločas patřil Shooters Beta, kteří vyrovnali díky brankám Matěje Pittermanna a Petra Rouse. Bořitov dokonce mohl i prohrát po vlastním vyloučení, situaci nicméně ustál.