Engineers se na Sportpointu utkali s Bobrky. Vyrovnaná první polovina přinesla jenom jeden gól, a to z hole bobrckého Patrika Seevalda. Bobrky pak měly několik příležitostí na navýšení stavu, ale branku se jim do poločasu nepodařilo vstřelit. Počátek druhé části přinesl srovnání, kdy se prosadil Tadeas Zahumensky. A najednou se s góly roztrhl pytel. Nejdříve na 2:1 zvyšoval Seevald, o třicet vteřin později se pak prosadil také jeho kolega Klvaňa, to vše korigoval za dalších dvacet sekund Zahumensky, aby dvoubrankové vedení vrátil Bobrkům Vojtěch Trčka. Bobrky ještě do konce přidaly dva zásahy a po výhře 6:2 postupují dál.

23 branek bylo k vidění na Hattricku v zápase Saigonu a IBK Vladimír. Osm přesných zásahů Jaromíra Filipa, které čtyřikrát doplnili Jiří Matušinský a Ondřej Miškov, znamenaly drtivou výhru Saigonu 17:6.

Marek Hellebrand zařídil hattrickem postup MAH Košér v souboji s Badegg Boys. Jeho tým ale nejdříve prohrával po zásahu Tomáše Zacha. Již do poločasu ale Košér vývoj otočil, prosadil se právě Hellebrand, který svůj hattrick zkompletoval až při závěrečném power-play Badegg Boys.

Bleskový nástup do utkání s Gymnáziem Chomutov zaznamenali junioři ze Sokolu Rudná. Dvě šance ještě v první minutě neproměnili, v polovině té druhé se již se zásahu radoval Martin Bobek a Rudná tak trochu překvapivě vedla. Chomutov ale nenechal nic náhodě a rychlými dvěma brankami otočil průběh. Rudná ještě stihla srovnat ale rány Tomáše Pavla a Radka Felkla znamenaly stav 4:2. To ještě do přestávky navýšil Jan Kolajta. Po ní už to bylo jednoznačné vystoupení chomutovských, kteří přidali dalších devět gólů a dokráčeli tak k postupu.

Samostatných nájezdů se dočkala hala VUT, kde po základní době skončil zápas Polámaného MixéruTechnickým službami 0:0. Jediným úspěšným střelcem v dovednostní soutěži se stal Matěj Kostka z Mixéru a zařídil tak opravdu nejtěsnější výhru a postup svého týmu.

Nájezdy rozhodovaly také zápas na Startu v amatérech. Tam byl ovšem výsledek poněkud divočejší. Gentlemen’s club zde vedl s Chodovem C třikrát o tři branky, ale mohutný závěr Chodovu, který v poslední 86 vteřinách vstřelil dva góly, znamenal celkovou remízu a na řadu tak přišly divácky atraktivní nájezdy a také zde proměnil svoji šanci jediný hráč, Zdeněk Podzemný z Gentlemen’s club.

Tento článek si četlo již: 1119 čtenářů