V semifinále přípravek se potkaly celky TEMPISH Vítkovice a Hattricku Brno Red. Hattrick se dostal do vedení po brance Lukáše Horáka, záhy ale srovnal po individuální akci Dominik Novák, kterého napodobil jeho jmenovec Jakub a Vítkovice vedly. A za chvíli bylo opět všechno jinak! Michal Polák a Jan Ždímal naklonili misky vah na stranu Brňanů. Pět minut před koncem bylo ale opět vyrovnáno z hole Jakuba Illeka. Šance na rozhodnutí utkání pak byly na obou stranách. Jednu z nich využil a druhým gólem rozhodl o postupu Vítkovic Jakub Novák.

Druhé semifinále této kategorie bylo jednoznačnější. Dvojice Bulldogs Brno Jakub Zachoval a Petr Úlehla doslova zničila soupeře z Košic poměrem 8:2.

Mladší žáci Zlínu Lions U13 narazili na bratislavské Snipers. A byli to právě hráči slovenského celku, kteří do utkání vstoupili aktivněji, což korunovali dvěma góly v rozmezí 40 vteřin. Jenže to stejné se povedlo zlínským hráčům a stav semifinále byl rázem opět nerozhodný. V čase 12:23 pak obrat svého týmu završil Jakub Vít. Druhá část začala náporem Snipers, gól ale již diváci neviděli a tak se z postupu dál radovali hráči Zlína.

V druhém, souběžně hraném duelu na hale Tesla se potkali IBK TORVIT a Black Angels 2005. Gól Tomasze Grycze z poloviny páté minuty znamenal vedení prvně jmenovaného týmu, které chvíli na to navýšil Nikolas Vizváry. Ještě před poločasovým hvizdem bylo ale srovnáno, kdy se dvakrát prosadil Matěj Lubas. Také po přestávce pokračoval vyrovnaný souboj. Gryczův druhý gól následně trumfl hattrickem Lubas. Brankové hody pokračovaly, také Vizváry vstřelil druhou branku, Lubas ovšem pokračoval v představení a dal čtvrtou branku. Ani to ale nestačilo. Hattrickem rozhodl o postupu Torvitu Vizváry, kterého ještě doplnil Filip Szemla a Lukáš Fukala.

O postup do finále juniorů tvrdě bojovali IBK Plantážníci a FBC Ostrava. I když skóre zůstávalo dlouho 0:0, o útočné akce rozhodně nebyla nouze. Brankáři na obou stranách ale ukazovali nadstandardní zákroky. Remízový stav se nezměnil ani během přesilovek. Až dvě a půl minuty před koncem poslal míček do sítě Michal Sládek, který ještě přidal gól do prázdné klece. Plantážníci tak dosáhli na finále po výhře 2:0 a na Ostravu zbyl bronz.

V semifinále starších žáků na sebe narazily velmi kvalitní týmy. Vítkovice soupeřily s Libercem o vysněné finále. Na úvodní branku se čekalo až do druhého poločasu, kdy zamířil přesně Adam Zubek. Ztráta jednoho gólu však motivovala Liberec jít dopředu a vyrovnat. V dalších minutách Severočeši výrazně zlepšili zakončení a nenechali si utéct postupový výsledek 4:2.

Do finále starších žáků se probojoval také Tatran Střešovice Red, jenž uspěl nad Gullivers Brno 7:3. Finálový duel absolvují i tatranští junioři po výhře na samostatné nájezdy nad Black Angels (3:2pn). Střešovice přitom měly výhodu 2:0, a tak musely před koncem pořádně zabrat.

Tento článek si četlo již: 1375 čtenářů
autor: Michal Jilka