Na Sportpointu začal turnaj mužů i žen. V prvních dvou utkáních se představily zástupkyně něžnějšího pohlaví. Nejprve nastoupily hráčky Židenic proti White devils a v utkání si hned od počátku vytvořily převahu hráčky brněnského týmu. Tu korunovaly na konci desáté minuty brankou Martiny Indrové. Devils pak byla nabídnuta přesilovka po zbytečném sekání v útočném pásmu. Po úvodních střelách si ale hráčky Židenic vzaly míček na své hole a soupeřkám ho až do konce poloviny nepůjčily. A vstup do té druhé jim vyšel na výbornou, kdy zvyšovala Eva Smutná, z přesilovky Michaela Lupačová a již na 4:0 Kristýna Šťastná. Skóre nakonec uzavřela dvěma trefami ještě Kristýna Pospíšilová, a tak si hráčky Židenice připsaly úvodní výhru na turnaji.

V druhém duelu se utkaly celky DT LiMo a Brněnských Bohyň. LiMo se hned v první minutě ujalo vedení z hole Michaely Žákové. Stejná hráčka později zajistila svému týmu dvougólové vedení. Bohyně si později vytvořily mírnou převahu, ovšem všechny šance skončily na pozorné brankářce Novákové. Druhá půle přinesla příležitosti na obou stranách, výsledek se ale již nezměnil.

Muži odstartovali soubojem mezi Heinebergem a Bobrky. Z úvodního tlaku vytěžil nejvíce prvně jmenovaný tým, který se ujal vedení zásluhou Jana Grábla. Aktivita Heinebergu pokračovala, ale gólu se dočkaly až v polovině druhé části. Chybnou rozehrávku Bobrků vystihl střelec první branky a Jan Bauman navýšil vedení na 2:0. V čase 25:50 se o snížení postaral ranou Červenka, prakticky okamžitě to ale bylo opět o dvě branky. Rychlou souhru hráčů v růžovém zakončoval znovu Grábl. Bobrky se hnaly za vyrovnáním. Na rozdíl jedné branky korigoval Lukáš Pešat, vyrovnání odmítl třicet vteřin před koncem Lukáš Kvapil, když netrefil prázdnou branku, a tak utkání skončilo vítězstvím Heinebergu.

Dream Vidláci nastoupili proti Sokolu Rudné a na rozmezí páté a šesté minuty šli rovnou do dvoubrankového vedení, prosadili se Prokop Ferdan a Radovan Kubek. Do poloviny zápasu se skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve se hráčům Rudné podařilo snížit, poté měli ve vlastním oslabení více šancí, ale udeřili Vidláci, a tak bylo skóre v přestávce 3:1. Převahu korunovali Vidláci i v druhé části a došli si pro výhru 7:1.

Hala VUT viděla hned zkraje dva debakly. Hráčky Aligators Šitbořice nastřílely devět branek týmu Protivný & Sprostý, obhájce titulu v kategorii Muži, Richmond, si došel pro úvodní výhru 12:4 nad MAH Košér.

Tento článek si četlo již: 1204 čtenářů