Dobrý výkon předvedli florbalisté Hradce nad Moravicí proti Valmez Golden Dew. První gól zaznamenali už v úvodní půlminutě a pokračovali v efektivním herním projevu. Dějství tak zakončili se čtyřmi brankami v síti Valmezu. Také zbytek utkání proběhl pod kontrolou Hradce, který častěji držel míček a triumfoval 6:0.

Náročný duel čekal na Troopers Moravany. Proti nim se postavili hráči Apolla, jimž se podařilo jít do vedení 6:5. Závěr utkání ale vyšel mnohem lépe Troopers díky třem brankám během sedmi minut. Tím se přiklonilo skóre na stranu Moravan – 8:6. Za vítězný tým si připsal čtyři góly a dvě asistence Stanislav Langášek.

Do hry zasáhl i loňský vítěz amatérského turnaje. Hattrick poměřil síly se Shooters Beta a začátek měl relativně dobrý. Zhruba v polovině úvodní půle se totiž prosadil Tomáš Pavelka. Obhájce titulu působil sebejistěji s míčkem a po chybách soupeře zvýraznil svůj náskok. I když se Shooters Beta ještě vrátili do boje o body, Hattrick výsledek 5:2 už neztratil.

Flamingos Brno otevřeli turnaj vysokou výhrou. K úspěchu nad Pološílenými veverkami jim pomohl kvalitní výkon v první části hry, kdy dali sedm branek. Hned tři trefy přitom přišly až v poslední minutě poločasu. Slepené góly Flamingos nechyběly ani v další fázi střetnutí a Pološílené veverky odešly s debaklem 4:10. Nejproduktivnějším hráčem Brna se stal Marek Horáček (1+4).

Drama si prožila mužstva Orlů Bořitov a IBK Aces. Oba týmy obrátily vedení soupeře a zdálo se, že finálním výsledkem bude remíza. To však nepřipustil Zdeněk Marčon, který zkompletoval hattrick a dotáhl Aces k vítězství 5:4.

Z povedeného vstupu do Open Game se raduje Žltý Sneh. Premiérové měření sil absolvoval proti Gentlemen’s clubu, na nějž vyzrál 5:3. Snadná výhra čekala na The Pisstols, kteří porazili Sport Team z Černé Hory 9:0. Náročný zápas pak absolvovali IBK Falcons s týmem MOPRA. Rozdílová branka Jana Trčky padla pár minut před koncem a Falcons brali všechny body.

Tento článek si četlo již: 634 čtenářů
autor: Tadeáš Míma