Utkání plné vylučování nabídl zápas dorostenců Atlas Blansko a Black Angels. Angels se dostali do dvoubrankového vedení, ze samostatného nájezdu ale Kovář snížil. Prakticky okamžitě ale vrátil dvoubrankové vedení ve hře 4:4 Dominik Janda. Blansko pak nevyužilo více než minutu a půl dlouho přesilovku 5 na 3. V druhé půli pokračovalo vylučování, především na straně Pražanů. Celkově tak Black Angels zvítězilo nejenom na branky, ale i na tresty, kdy Martin Surový patnáct vteřin před koncem obdržel červenou kartu.

Historicky první účastník z Finska na Hummel Open Game, juniorky FB Factor, zahájil svůj turnaj proti vítkovickému Tempish. Utkání začalo opatrně z obou dvou stran. V polovině páté minuty se prudkou střelou prosadila Barbora Husková. A tlak Vítkovic pokračoval, což korunovala trefou Terezie Gálová. Posléze se rozkoukaly také Finky a několika nebezpečnými střelami. Góly ale padaly na druhé straně. Celkový účet zápas se zastavil na skóre 6:0.

Další tým ze zahraničí, starší žáci z maďarského Dunai Krokodilok, zvítězili ve svém prvním duelu na turnaji 6:3 poté, co si poradili s Hradeckými lvi Sion.

Soupeře z Rakouska měli naopak IBK Plantážníci na VUT. Plantážníci byli v zápase lepším týmem, potvrdili to i gólově a připsali si výhru 6:3.

Na druhém hřiště se pak pro změnu utkali borci z IBK Řáholec a IBK Moravia. Moravia v zápase vedla již 3:1, kdy Řáholec přistoupil na hru bez brankáře a 45 vteřin před koncem se mu podařilo snížit. Vyrovnat se mu ale nakonec nepovedlo a z výhry se tak radoval soupeř.

Junioři JEMOBU narazili na hale Vodova florbalisty Židenic. V zápase bylo k vidění několik vyloučení, branky ale padaly v běžné hře, a to jen do sítě brněnského týmu. V polovině třetí minuty se prosadil David Taflíř, na konci minuty devatenácté pak po kombinace s Martinem Veselým Jiří Šenkýř a JEMOBU tak vyhrálo 2:0.

Tento článek si četlo již: 720 čtenářů