Hala Tesla hostila utkání elévů Vítkovic a Gullivers. Brněnský tým byl už od prvních minut v gólové ztrátě a Ostravané získali sebejistotu. V bodování se nejvíce dařilo Filipu Peterkovi se třemi brankami a jednou asistencí. Vítězství 10:0 tak přineslo hostům premiérový zisk bodů na turnaji.

Slavia Plzeň narazila v dorostenecké kategorii na Českou Lípu. Zápas v Maloměřicích otevřeli lépe Severočeši, ale příznivý výsledek do konce poločasu neudrželi. Slavia potvrdila vzájemnou vyrovnanost a skórovala zásluhou Ondřeje Hlinovského. Rozhodnutí tak přišlo až v další části hry, kdy obrat na 2:1 dokonal Jiří Čížek.

Povedený vstup do duelu zaznamenal Liberec proti Black Angels 2006. Střetnutí mladších žáků totiž odstartoval trefou po 35 sekundách Štěpán Sázavský. Pražané však pokračovali v kvalitním výkonu a srovnali. A to i napodruhé, když si Liberec opět vybojoval mírný náskok. Ve druhé půli se stav nadobro přehoupl na stranu FBC, které porazilo Black Angels 7:4.

V Maloměřicích se utkaly juniorky Tatranu Střešovice a Židenic. Brňanky se ze začátku úspěšně bránily a výsledek 0:0 pro ně vypadal velmi zajímavě. Postupně se ale Tatran dostal do tempa a z převahy vytěžil tři góly po patnácti minutách. Později následovalo zlepšení Židenic, ztráta tří branek však zůstala až do samotného závěru.

Bitvu soupeřů z hlavního města obstarali mladší žáci Sparty a Prague Tigers. Sparťané dovolili tygrům zůstat na dostřel pouze během úvodního poločasu. Především ve druhé fázi zápasu měli více ze hry a oslavili výhru 4:1.

Na juniorky Tatranu navázali jejich kolegové z kategorie juniorů. Ty čekalo měření sil s jihlavským FBŠ. A přestože byl pražský tým velkým favoritem, neměl vůbec snadnou práci. V prvním dějství ukázali hráči z Vysočiny bojovný výkon, což jim přineslo slibné naděje. Zkušenosti ale nakonec promluvily ve prospěch Tatranu, jenž zdolal nepříjemného rivala 6:4.

V jednom z večerních duelů vyzvali pražské Tigers florbalisté Hornets Brno. Efektivnější střelbu předváděli hosté, kteří v posledních vteřinách první půle utekli do vedení 2:1. Díky nenápadné akci v pozdější části utkání se pak skóre opět měnilo pro Tigers. Brňané už kvůli dobré obraně protivníka nevyrovnali a museli skousnout porážku.

Tento článek si četlo již: 1116 čtenářů
autor: Tadeáš Míma