Dorostenci Floorball Club Falcon se utkali s IBK Řáholec a v zápase se rychle ujali vedení 2:0, ale soupeřil záhy srovnal. Ještě před koncem poločasu ovšem Falcon opět utekl na rozdíl jednoho gólu, což později navýšil z trestného střílení Jakub Škrdla. Stejnou možnost měl i soupeř, ale brankář Falconu podržel. Řáholec si vypracoval celou řadu šancí, úspěšné byli až pokusy Petrů Majera a Tomana a bylo opět srovnáno. I přes tlak Řáholce se nakonec radoval Falcon, na jehož stranu přiklonil vítězství Patrik Koníček.

Ještě před nimi se potkali pražští Tigers s IBK Södra Böhmen. Pražané vedli v zápase 3:2, tři branky soupeře v druhé části ale rozhodly o vítězství Södra Böhmen.

Slovenští Black Devils se následně střetli s Židenicemi. První elegantní gól nebyl pro vysokou hůl slovenskému celku uznán, prakticky okamžitě se ale i tak ujal vedení po střele Davida Leskovského, na kterého navázal Šimon Bučko. Tři minuty před polovinou se opět prosadil Leskovský a bylo to o tři branky.

Junioři Wizards DDM Praha se v posledním zápase skupiny potkali na Vodovce s Hattrickem Brno. Hattrick si postupně vypracoval až tříbrankový náskok, který soupeř z Prahy už stačil jenom zkorigoval na konečných 3:1

Áčková skupina juniorek nabídla duel dosud neporažených Tempish Vítkovice a Tatran Střešovice. A neporažené zůstaly oba týmy po vzájemné remíze 4:4. Zatímco na straně Tempish se body rozdělily rovnoměrně, Pražankám pomohly dva góly a jedna asistence Veroniky Kopecké.

Juniorky pak také rozehrály nástavbu základní části. Tatran si poradil bez problémů s Kachnami 4:0, Vítkovice pro změnu zdolaly Ivanti Tigers Jižní Město. Finský FB Factor následně porazil IBK Žížalky a Židenice těsně slovenské Black Devils-Girls.

Závěrečný zápas dorostenců Slovácka a Plzně rozhodla až poslední minuta. Ještě ve 29. minutě byl stav nerozhodný 2:2, poté se prosadil plzeňský Patrik Med a výhrou tak potvrdil druhé místo svého týmu ve skupině.

Hned po nich vyzvali Prague Tigers soupeře z Florbalu MB. V tomto duelu vedli Pražané už 4:0, Boleslavi se sice podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale to bylo vše. Plzeň tak svého soupeře v tabulce přeskočila.

Tento článek si četlo již: 941 čtenářů
autor: Michal Jilka