Pouze těsnou výhru si vybojovali junioři FBC Ostrava žlutí. S Atlasem Blansko měli tak velké problémy, až ztratili tříbrankový náskok. Vyrovnané skóre zajistil hattrickem Vojtěch Fedra. Blansko ale slibný výsledek neudrželo a padlo 3:5.

V juniorské kategorii se představili také hráči Přerova a Propagandy. Už úvodní minuty hry ukázaly, že lépe na tom je druhý jmenovaný výběr. Dohromady inkasoval Přerov desetkrát a přišel o šanci na druhé místo skupiny.

O tři body se dlouho strachovaly mladší žákyně Olomouce proti Aligators. I když se v prvním dějství ujaly vedení 2:0, trenéři věděli, že se herní projev musí zlepšit. Drama nakonec trvalo až do poslední minuty, protože Šitbořice daly kontaktní branku. Olomouc však už nezaváhala a vyhrála skupinovou fázi.

Dalším zápasem GU13 bylo pražské derby – Ivanti Tigers narazily na Tatran Střešovice. Oba týmy se střídaly v náskoku o gól, ale soupeř většinou rychle odpověděl. S tím se shodoval poločasový výsledek 3:3. Druhou půlku však zvládly přesvědčivěji Tigers a zvítězily 6:4.

Mladší žáci Epic Teamu si připsali úspěch nad Olomoucí. Díky bojovnému nástupu měli brzy na své straně stav 5:0. Do navazující části utkání se ovšem hra uklidnila a Epic Team již pouze hlídal svoji dobrou pozici.

Pohodový průběh zápasu vyhovoval Šternberku BU13, který výsledkově zastínil Sokol Bučovice. Na střeleckém představení 10:2 se nejpilněji podíleli Matyáš Hanák a Marek Jurkulák (oba 2+1). Za Bučovice se jako jediný trefoval Adam Zouhar (2+0).

V duelu starších žáků mezi Lipníkem a Pardubicemi dlouho gól nepadl. Až na konci 11. minuty se prosadil za Lipník Radim Hradil. Toho postupně doplnili Tomáš Orava a Adrian Vašíček. Pardubice ale zbraně nesložily a ztrátu snížily. I přesto se nakonec z výhry radovali hráči v zeleném.

Závěrečný zápas skupiny mladších žáků čekal na Hattrick Black a FBC Ostrava modré. Oba týmy předváděly aktivní výkon směrem dopředu, jenž přinášel branky. Brňané tak vedli o dvě trefy, jenže FBC před koncem srovnalo a utkání dopadlo 5:5.

Tento článek si četlo již: 1092 čtenářů
autor: Tadeáš Míma