Postup o jednu branku vydřeli hráči Ham&Axe, kteří výsledkově překonali Los Bambulos. Utkání bylo až do samého konce velmi napínavé a přineslo výsledek 6:5. K pokračování v turnaji přispěl třemi góly Petr Hubáček. Stejný počet asistencí pak zaznamenal Martin Kasal.

Vysokou výhru si zajistili hráči Tornados. Tým z Hradce Králové využíval nepřesností v obraně Gentlemen’s clubu a sám se nedopouštěl žádných větších chyb. Tornados si navíc vytvářeli častá přečíslení a zvítězili 11:2. Největší zisk bodů měl na kontě Michal Skrovný (3+3).

Jednoznačnou podívanou nabídl zápas IBK Falcons – Východniarské Pušky. První poločas zvládli s přehledem Falcons díky čtyřem brankám v síti soupeře. A to navzdory vyloučení Jakuba Starého. Slovenský výběr se nakonec rozloučil s Open Game porážkou 2:8.

Duel kategorie mužů mezi Gullivers a Bobrky měl vcelku jednoznačný průběh. Gullivers si brzy vybudovali náskok čtyř branek, který bez starostí udrželi až do konce první části. Úvod druhé půle ale vyšel Bobrkům. Míček usměrnil bombou pod víko Patrik Seevald a dvacet vteřin poté se prosadil Tomáš Zubek. Obě mužstva ještě přidala další trefy, postup si však Gullivers vzít nenechali.

Na hale CESA VUT přišel na řadu souboj Bulldogs s Košérem. Ten v prvním kole play-off přešel přes Badegg Boys. I když se na první gól čekalo do dvanácté minuty, vývoj skóre byl jasný. Tomáše Kadavého do poločasu střelecky doplnili Martin Fajt a Michal Pešák. Náskok Brna neustále rostl, až dostal podobu 7:1.

Hradec nad Moravicí se utkal ve vyřazovací fázi s BushBandem. Střetnutí mělo dobré tempo, které znamenalo remízový stav 1:1. S blížícím se závěrem na tom ale byl lépe Hradec a udělal si mírné vedení. To mu vydrželo až do posledního hvizdu a propukla radost z postupu.

Nástavbová část žen skončila přesvědčivými výhrami. Z nich se radovaly Židenice, Šitbořice, Lassie’s snout a Prague Tigers.

Tento článek si četlo již: 666 čtenářů
autor: Tadeáš Míma