Brněnský Hattrick se v prvním kole play-off utkal s Heinebergem. A utkání začalo opatrně z obou dvou stran. Ojedinělé šance zastavili pozorní brankáři. A musel se činit především ten na straně Hattricku. Ten ale kapituloval v čase 11:15 po ukryté střele Miloslava Víška, kterého o dvě minuty později napodobil Aleš Muselík. Pozorná obrana Heinebergu nepouštěla soupeře do větší příležitosti ani v druhé části. Střeleckou potenci probudil u Brňanů až Jiří Blaha, který snížil v přesilovce. Utkání dostal zcela jiný rozměr, což vyrovnáním korunoval Zdeněk Malich. Lukáš Macálka ale vrátil vedení na stranu Heinbergu hned po deseti vteřinách. A z pohledu hráčů v růžovém bylo ještě veseleji, z poza branky uklidil míč do sítě Jan Bauman. Góly pak padaly na obou stranách, dvakrát na straně Hatricku a jednou Heinebergu, takže tři minuty před koncem byl stav 5:4. Závěrečná hra bez brankáře ale nepomohla, a tak se Heineberg radoval z postupu.

Poněkud zostra začalo osmifinále Liberty a Dream Vidláků. Po čtyřech minutách to již bylo 2:2, za dalších pět minut už 5:2. Čtyřmi zásahy k tomu přispěl Miloš Tyl, ten pátý přidal za Libertu Vojtěch Zezulka. Gólparáda pokračovala také po přestávce a vedla až k celkovému skóre 9:4.

Osmifinále pak bylo konečnou pro Jatku Matějku, jejíž hráči nestačili na Gymnázium Chomutov. Úvodní tlak gól nepřinesl, z branky se radovali hráči Chomutova až ve 13. minutě, kdy se po střele na hranici vysoké hole prosadil Jan Kolajta. Tentýž hráč se radoval také v druhé části, a to rovnou v oslabení, a bylo to o dvě branky. Jatka snížila zásluhou Vojtěcha Dudy, ale 35. minuta přinesla opět dvoubrankové vedení, které trvalo třicet sekund, Jakub Andrle se prosadil z brejku. I přes závěrečný tlak Matějky si Chomutov pohlídal postup do dalšího kola.

Amatéři Aces vyzvali Saigon a bylo se opravdu na co dívat. Střelci Miškov a Fňukal dali Saigonu dvoubrankový náskok, ten ale zmizel na sklonku patnácté a šestnácté minuty, Potsch stáhl náskok, Nitsche. Boj pokračoval taky po poločase. Na tři rychlé trefy Saigonu odpověděl Jiří Šincl, který po chvilce promarnil velkou příležitost k dalšímu snížení. Napodobil ho ale záhy kolega Pudil a bylo to opět o gól. Obrovský tlak gól Aces nepřinesl, dva padly naopak na druhé straně, a tak se z postupu radovali borci ze Saigonu.

A šlo se na čtvrtfinále. To nejprve obstaraly ženy. V celku poklidně si k postupu dál došly Židenice, které na turnaji ještě nepoznaly pachuť porážky. Výhra 11:0 nad White Devils pak posunula v turnajovém pavouku také DT LiMo. Šitbořické hráčky narazily na Prague Tigers, a to doslova. I přes celou řadu šancí nedokázaly překonat gólmanku Pražanek, které udeřily celkově pětkrát a připsaly si vítězství. Posledními postupujícími se staly hráčky Lassie’s snout, které otočily nepříznivý vývoj s Brněnskými Bohyněmi.

Poté šli na řadu mladíci z Peaches proti Richmondu. Pro mnohé překvapivě to byli právě Peaches, kteří se od začátku hry chopili otěží a diktovali tempo. To korunovali gólem hned na začátku čtvrté minuty, prosadil se Jonáš Kreysa. První vážnější šance přišla až po chybné rozehrávce „broskví“, ale stav trval. Stačila ale chvilka a současný šampion udeřil. V rozmezí čtyř minuty se z gólu radoval hned dvakrát David Coufal a jeden přidal Jan Hušek. A když se z brejku prosadil Jakub Mendrek, byl poločasový výsledek 4:1. Po přestávce se Richmond prosadil ještě třikrát a došel tak mezi čtyři nejlepší letošního Open Game.

Brněnské derby proti sobě postavilo EMKOCase Gullivers a Bulldogs. Druhý jmenovaný tým sice vedl, branky poté již dávali jenom Gulliveři. Nejprve srovnal Dřevěný, který později oslovil Václava Černocha a tuto spolupráci si později ještě jednou zopakovali. Mezi to se trefil také Lukáš Vancl a trefou na 5:1 korunoval hattrickem Černoch, který tím nasměřoval Gullivers do semifinále.

Před jeho branami skončila také Liberta, která narazila s Gymnáziem Chomutov. Dva gólové příspěvky Jana Kolajty a Radka Felkla zabezpečili Chomutovu postup. Čtveřici doplnil Heineberg, jenž v přestřelce 8:4 udolal Polámanej Mixér.

Tento článek si četlo již: 1505 čtenářů
autor: Michal Jilka