První ženské semifinále proti sobě postavilo Židenice a Lassie’s snout. A konec třetí minuty přinesl staré dobré pravidlo „nedáš, dostaneš“. Hráčky Lassie’s nastřelily břevno, z protiútoku pak Natálie Janečková otevřela skóre utkání. Poklidný průběh první půle narušila gólem Eva Nečasová a bylo to 2:0. Hráčky v zeleném přidaly v druhé části na aktivitě, z čehož plynula branka Kláry Javorčekové. A přibyly další šance, pozorná gólmanka Remešová ale odolávala, znovu jí dvakrát pomohla tyč. Kapitulovala až ve 32. minutě, opět z hole Javorčekové a začínalo se znovu. Obhájkyně titulu ale posunula do finále ranou pod břevno Aneta Federselová dvě a půl minuty před koncem.

Druhé semifinále DT LiMo – Prague Tigers přinášelo šance až postupem času. Branky padaly především ve druhé půli, během které útočilo prakticky jen DT LiMo. Ve svých příležitostech navíc prokázalo i přesnou koncovku a těšilo se z úspěchu 7:0. Hattrick v důležitém měření sil zkompletovala Michaela Žáková

Semifinále mužského pavouku proti sobě postavilo nejen obhájce z Richmondu a brněnské Gullivers, ale také brankářskou bratrskou dvojici Jana a Daniela Chrásta. Zápas začal hodně divoce a šance byly k vidění na obou stranách. Polovina páté minuty přinesla rychlý brejk Richmondu, který zakončil Jiří Juhaňák. Richmond nepolevoval v tempu a znovu zatlačil Gullivery, vše to korunoval druhým gólem Luděk Ondráček. Gól padl ale i na druhé straně, po bleskové akci snižoval Václav Černoch. Gullivers pak byla nabídnutá přesilovka, tu ovšem nevyužili a ihned po jejím konci vyslal Juhaňák skákavou střelu z poloviny hřiště, která zapadla za záda Daniela Chrásta. Dominance Richmondu nepolevovala, poločasový výsledek stanovil Mendrek, ihned po přestávce udeřil Luděk Ondráček. Gullivers až do konce zápasu nenašli na soupeře recept a rozloučili se s turnajem na třetím místě po výsledku 1:9.

Heineberg AIK se utkal s Gymnáziem Chomutov a v úvodu zápasu výsledkově ztrácel. Hráči Gymnázia ukazovali pohotové zakončení a prosadili se hned třikrát. Velkou část druhého poločasu však strávil vepředu Heineberg a vynuloval rozdíl ve skóre. AIK šlo dokonce do vedení 5:4, ale za Chomutov na poslední chvíli vyrovnal Radek Felkl. Tím pomohl svému týmu do nájezdů, v nichž urval vítězství a míří do finále.

O účast ve finále hráli také amatéři. Saigon narazil na Žltý Sneh a v první půli došlo rovnou ke třem vyloučením. Právě díky dobré kombinaci v přesilovce se poprvé trefil Saigon, přičemž do poločasu stihl zvýšit na 2:0. Žltý Sneh se proto dostal pod tlak a ve druhém dějství chtěl obrátit stav. Místo toho ale poslal míček do branky Jaromír Filip a upevnil náskok Saigonu. Následná snaha Žltého Snehu se projevila pouhou korekcí skóre, a tak Saigon čeká finále.

Stejně jako ve čtvrtfinále mělo Bejvávalo bleskový nástup i do bitvy v semifinále a v 25. vteřině to bylo 1:0. Flamingos odpověděli pokusem Richarda Vojsoviče, ale stav se neměnil. A to až do poločasu, i když to byli především hráči Flamingos, kteří měli šance minimálně k vyrovnání. Toho se nakonec dočkali v čase 25:55 v přesilové hře. Křižnou nahrávku umístil do branky Marek Horáček. Za deset sekund bylo ještě veseleji, prosadil se Richard Vojsovič a utkání bylo otočené. Bejvávalo prakticky z ničeho srovnalo, skrytá rána od levého mantinelu z hole Daniela Žilky znamenala stav 2:2. Když už to vypadalo, že utkání rozhodnout samostatné nájezdy, čtyřicet vteřin před koncem rozhodl zápas Václav Bednář a Flamingos se tak dostali do finále.

Autoři: Michal Jilka, Tadeáš Mima

Tento článek si četlo již: 1085 čtenářů