Lepší úvod si Bejvávalo ve čtvrtfinále amatérů proti MOPRA nemohlo ani přát, kdy se hned po pěti vteřinách hry prosadil Daniel Žilka. A po dvou odehraných minutách to již bylo 3:0, skóre navýšili Dánaj a Kroutil. Bejvávalo jasně dominovalo, což dokázalo dalšími dvěma brankami. Největší šance MOPRY přišla v přesilovce, ale byla z toho jen nastřelená tyč. Druhá část byla opět jednoznačná, skóre postupně narůstalo a celkově se zastavilo na stavu 12:2.

To druhý duel mezi Zltym Snehem a hradeckými Tornados začalo o poznání opatrněji. Z úvodní branky se radoval slovenský tým, kdy po spolupráci s Romana Čepelem skóroval Lukáš Janočko. Konec 10. minuty přinesl dvougólový náskok, radoval se Tomáš Weiss a s ním celý tým. Gól Miloše Macháčka ve 14. minutě korigoval stav, další dvě branky Zltého Snehu ale znamenaly vedení 4:1. Jedenáct vteřin před koncem se po vyhraném souboji prosadil bombou královehradecký Ondřej Špalek. Druhou část začali aktivněji znovu Tornados, z celé řady šancí znamenala snížení na rozdíl jedné branky až střela Jana Volence. Ve 100% šanci po chvíli neuspěl Michal Skrovný a vzhledem k tomu, že se skórovat nepovedlo ani jeho kolegům, dal definitivní podobu výsledku dalším gólem Weiss a Roman Čepel.

Hala v Maloměřicích přivítala další čtvrtfinále této kategorie. Saigon musel ze začátku zápasu ubránit několik nebezpečných útoků Boskovic. Situace se však brzy změnila. Ofenzivu ovládal mnohem lépe Saigon a získal vysoký náskok. Na výsledku 10:1 se podíleli čtyřbodoví Ondřej Miškov se Štěpánem Čevelou (oba 2+2) a Jaromír Filip s pěti body (4+1).

O medailové boje usilovali také Flamingos Brno a IBK Falcons. V první půli se oba týmy dopustily minima chyb, což odráželo skóre 1:1. Nepřesnosti přibyly v druhé fázi utkání, kdy je Flamingos s přehledem využili a vedli o tři branky. Tento rozdíl je nakonec posunul do semifinále, i když Falcons duel ještě zdramatizovali.

Autoři: Michal Jilka, Tadeáš Mima

Tento článek si četlo již: 1157 čtenářů
autor: Michal Jilka