První kolo play-off amatérů proti sobě svedlo Štítenské apoštoly a Central Gang Valašské Meziřící. Do vedení se hned ze začátku dostali „Saints“, na gól Ondřeje Vaculíka ještě našel odpověď Michal Václav. Od druhé poloviny první části ale úřadovali jenom hráči v červeném a třemi góly stanovili poločasový výsledek 4:1. A vyšel jim také vstup do druhé poloviny. Povedenou střelou se prezentoval Ladislav Gbelec, poté Jaroslav Liška využil nabídky od Štěpána Koncera a bylo to rázem o pět branek. Central Gang ještě ale zabojoval a brankami Vavříka s Václavem snížil na 6:3. A tlak pokračoval i nadále, což korunoval snížením na rozdíl dvou gólů Richard Plandor. To bylo ale vše, a tak se Apoštolové mohli radovat z postupu.

Také další duel na VUT byl vyrovnaný. IBK Prešovský Beton vyzval FBC Čůčo. Betonáři dvakrát do poloviny vedli, ale Čůčo vždy zásluhou Tomáše Srnky srovnalo. Prešovský Beton potom nedostával svému názvu a místo pečlivé obrany i útočil, z čehož plynulo vedení 5:3 ve 30. minutě. Na konci 33. minuty vzplály emoce na obou stranách a došlo ke strkanici, kterou rychle roztrhli rozhodčí. Prešovský Beton si nakonec vítězství i postup do dalšího kola pohlídal.

Amici Brno již měli ve vyrovnaném duelu s IBK Muchy postup ve svých rukou, když vedli na začátku druhé části již 3:1. Hattrick Filipa Sedmery ale vše zvrátil a Muchy jdou tak do dalšího kola.

Obhájce titulu z téže kategorie, Hattrick, ztroskotal v prvním kole na celku MOPRA. MOPRA vstoupila do zápasu lépe, vedla 2:0. Hattrick ale duel třemi brankami otočil a vedl 3:2, posléze také 4:3, ale ani to nestačilo. Lukáš Kotýnek a František Tarhaj rozhodli o postupu svého týmu v celkovém poměru 5:4.

V kategorii mužů odstartovali vyřazovací boje týmy Blueberries Modra a Last Minute a prvně jmenovaný tým začal aktivněji, z čehož plynula trefa Ferka Blahoviče. A i nadále byl aktivnější tým ze Slovenska. Od 10. minuty postupně hrozili i Last Minute a bylo z toho vyrovnání Michaela Weisera. Remízový stav netrval ani minutu a prosadil se kapitán slovenského celku Michal Benčurik, jehož oslava alá Cristiano Ronaldo pobavila především jeho spoluhráče. A nejenom jednou, jelikož stejný hráč proměnil také následný nájezd a stanovil tak poločasový stav 3:1. Blueberries jako by dvoubrankový náskok stačil, čehož využil Jiří Šidla ke snížení. A aktivitu Last Minute nepřerušilo ani oslabení. K vyrovnání ale nakonec nepomohlo ani závěrečné power-play a tak dál jde tým Blueberries Modra.

Tento článek si četlo již: 1273 čtenářů