Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Prvním finským týmem, který jsme mohli na Open Game v celé jeho historii přivítat, se stal FB Factor, jenž k nám přivezl tým juniorek. Po zisku třetího místa jsme vyzpovídali jeji trenéra Markuse Holopainena a kapitánkou Sini Tuunanen.


Úplně na začátek bych vám chtěl poděkovat za účast na turnaji. Doufám, že jste si ho užili. Co říkáte na Brno Open Game?

Turnaj byl velmi dobře zorganizovaný, domluva byla bezproblémová, stejně jako příjezd do Brna a orientace po městě. Zápasy byly dobře naplánované, dostali jsme navíc skvělé instrukce, za což chceme poděkovat. Některé zápasy byly opravdu náročné, jiné zase na naší úrovni. Celkově byla kvalita turnaje a obsazení dobrá a užili jsme si ho.


To jste předběhli už moji druhou otázku. Co říkáte na ostatní týmy zde na turnaji? 

Některé týmy byly fakt skvělé, především Tempish Vítkovice, na které jsme narazili hned v našem prvním zápase. Ostatní týmy pak byly na naší úrovni.


Jakou soutěž ve Finsku hrajete?

Naše ženy hrají ve finsku druhou divizi, tedy třetí nejvyšší soutěž, ale chtějí postupovat. My s naším ročníkem 1999 hrajeme nejvyšší soutěž.


Zde v Brně jste byli již od středy až do pondělí. Co jste stihli vidět?

Především centrum, byli jsme se také podívat do obchodů, navštívili jsme nějaké kostely a další památky ve městě. A dali jste nám skvělé informace kolem restaurací, kaváren apod. A musíme říct, že především pizza Al Capone byla fantastická!


Jaký největší zážitek máte spojený s florbalovým turnajem a jaký naopak mimo florbalové dění zde v Brně?

Bylo pro nás dobré se porovnat s ostatními týmy, zjistit jejich kvalitu a tím se celkově zlepšit. První den turnaje byl pro nás ale opravdu těžký, nevěděli jsme do čeho jdeme, ale postupně jsme se zlepšovali a musíme říct, že poslední den byl z naší strany mnohem lepší, než ten první. A jsme nakonec třetí, super! A mimo turnaj? Hodně lidí se na nás dívalo, když jsme mluvili finsky, ale vždy se nám snažili nějak pomoct nebo vyjít vstříc, tedy aspoň nám to tak připadalo. A rozhodně největší sranda je ten váš jazyk (oba se hodně smějí).


Které české slovo jste si zapamatovali?

Myslím si, že asi žádné. Vlastně...chtěli jsme si koupit vodu a některé holky hledaly s bublinkami, jiné bez, takže, a to nevím jak vyslovujete "perliva" a "neperliva" tuším (usmívají se). Ale to je všechno. Vlastně bychom i rádi věděli, jak se řekne např. "hello"?


To je jednoduché, pouze "ahoj".

Ahoj? Tak to je fakt snadné (a najednou zkouší ahoj celá kabina).


Ještě jednou díky za vaši účast zde v Brně a doufáme, že se uvidíme při dalším ročníku Open Game příští rok.

Zkusíme přijet. My také děkujeme za vaši pomoc a určitě také organizaci turnaje. Předáme informace o Open Game i dalším týmům.

 

Tento článek si četlo již: 766 čtenářů
autor: Michal Jilka

21. - 24.6.
28.6 - 1.7.
Copyright © 2024 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS