Finále starších žákyň mezi vítkovickým Tempishem a Slavií Plzeň nabídlo neustálou změnu skóre na obou stranách. Nejdříve vedly Vítkovice, se vedení dvěma brankami ujala Plzeň, následně Kateřina Perutková a Jana Horečková opět zařídily vedení Vítkovic. To trvalo minutu a remízový stav zařídila Victoria Binědová. Druhá část se proměnila spíše v taktickou bitvu a k vidění byly pouze náznaky šancí. Velkou příležitost rozhodnout celé utkání měla možnost Victoria Binědová z trestného střílení, ale nakonec musela o osudu utkání rozhodnout dovednostní soutěž.

Zaplněná tribuna následně viděla finále elévů mezi pražskou Spartou a brněnským Hattrickem. Úvodní velký tlak Hattricku korunoval na konci šesté minuty Matyáš Gryc. Poté se ukázala také ACEMA, několika ranami zasypala branku Brňanů, ale brankář Tomáš Musil držel svůj tým. Kapituloval až po ráně Lukáše Mitery. Hattricku pak byla nabídnuta přesilovka, z které ale paradoxně více zahrozil soupeř. Hned po srovnání počtu hráčů na hřišti Sparta vedla po střela Jana Krejči. Tlak nepřestával, což korunoval druhou brankou Mitera. Po přestávce se znovu osmělil Hattrick a střela Ondřeje Skoupého zapadla za záda brankáře. Sparta sice znovu odskočila na dvě branky, ty ale během necelých dvou minut smazali Jakub Šanca a Lukáš Slezák. Rána Šimona Diviše poté opět znamenala vedení Sparty, kterou prakticky okamžitě zachránilo břevno.

Finálový program na staré hale Vodova otevřeli Plantážníci s Tatranem Střešovice. Pražané na začátku nevyužili pár náznaků šancí a na opačné straně se prosadil Michal Sládek. Po gólu Plantážníků však byl častěji u míčku Tatran a měl více možností. V pozdější části první půle tak zařídil vyrovnání Jonáš Kreysa. Druhé dějství ale výsledkově kontrolovali Plantážníci, kteří upravili stav na 4:1. Rozdílový zásah si připsal kapitán družstva Jan Novák. Tím si IBK zajistilo zlato v kategorii juniorů Open Game.

Tento článek si četlo již: 1419 čtenářů